Keşan’da alışveriş anlamında milat Pazaryeri Kompleksi’nde ilk pazar kuruldu

Keşan Belediyesi tarafından yaptırılan, Trakya’da belediye eli ile yapılan en büyük proje ve İller Bankası’ndan alınan 30 milyon TL’lik kredi ile en büyük kredi miktarına sahip Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki meydanda 11 Şubat 2017 Cumartesi günü ilk kez pazaryeri kuruldu.

dsc_0776 dsc_0843

Hem Pazaryeri Kompleksi içinde iş yeri olan esnafın hem tezgah açan esnafın hem de Keşan ve bölgedeki vatandaşların merakla beklediği ilk günden herkes memnun kaldı.

dsc_0732 dsc_0749

Keşan Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilk gün esnafın yerinde tezgah açıp-açmadığı ve belediye ile sözleşme yapıp-yapmadığı konusunda denetimlerde bulundu.

11.250 m2’lik alanda rahat ve geniş bir mekanda alışveriş imkanı sunan pazaryeri ile Keşan’a alışveriş anlamında yeni bir soluk katılmış oldu.

dsc_0726

Tuhafiyeci esnafı da cumartesi günü Rasim Ergene Caddesi üzerinde tezgah açtı. Seyyar balık satıcılarına da kompleksin hemen yanında bulunan ve Keşan TSO’nun yan kısmında kalan alanda yer gösterilmiş oldu.

dsc_0886 dsc_0878

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, ilk gün pazaryerinde tezgah açan esnafı Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Şevik’le birlikte ziyaret etti ve esnafa hayırlı işler diledi.

dsc_0845 dsc_0851

Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde ilk pazarın kurulduğunu ve bu nedenle çok mutlu olduğunu belirten Başkan Özcan, “Daha önce söylediğimiz gibi meydandaki alana yaş sebze ve meyve ile gıda sektörünü aldık. Hem esnaftan hem de vatandaştan olumlu tepkiler alıyoruz. Pazaryerinde eksiğimizin olduğunu biliyoruz bu soruna da arkamızı dönecek değiliz. Bu kadar büyük ve komplike bir tesisi yaptırdıysak üstünü de kapatmasını çok iyi biliriz. Projeyi hazırlayan firmayla konu hakkında görüşmelerimiz sürüyor. Ancak mevcut meydan görüntüsünü de korumak istiyoruz. Geçici açılır-kapanır bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Onu da yaptıktan sonra kompleks 4x4’lük bir yer olacak. Bu hareketliliği gördüğüm için çok mutluyum. Kaç yıllık rüya gerçekleşmiş oldu. Bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

(Fotoğrafların büyük halini görmek için tıklayınız)

 

Bu yazı toplam 460 defa okundu.