Çocuğun Gözünden Çevre İlkokul

Çocuğun Gözünden Çevre İlkokul

 

KEŞAN BELEDİYESİ

ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN ÇEVRE KONULU RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri bu yıl  boyunca çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Kutlamalar çerçevesinde  “Çocuğun Gözünden Çevre” konulu resim yarışması tek kategoride düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yarışmaya ait katılım ve başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

KATILMA ŞARTLARI - BAŞVURU:

  1. İlkokul öğrencileri arası “Çocuğun Gözünden Çevre” konulu resim yarışması:
  • Yarışmaya katılacak eserlerin bu temada resmedilmesi gereklidir
  • Keşan İlçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul düzeyindeki tüm çocuklar katılabilir
  • Resim boyutu serbesttir
  • Yapılacak resimlerde teknik serbesttir (sulu, yağlı, pastel vb.)
  • Yarışmacıların eserlerini özgün yapması gerekmektedir. Alıntı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Eserlerin ön yüzünde herhangi bir isim vb. olmayacaktır. Eserin arka yüzünün sol alt köşesine AD-SOYAD/ OKUL/ SINIF BİLGİSİ ve İLETİŞİM BİLGİSİ belirtilmesi zorunludur. İsimsiz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Katılımcılar yarışmaya bir eser ile katılabileceklerdir. Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Yukarıda adı geçen resim yarışmasına katılan eserlerin her türlü yayın hakları Keşan Belediyesi’ne aittir. Eserlerin tüm imtiyazı Keşan Belediyesi’ne geçecektir. Ödül dışında başka bir telif ödemesi yapılmaz. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Resimler 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar Keşan Belediyesi Çözüm Masası Birimine teslim edilecektir. Eserlerin, belirtilen adrese süresi içinde elden teslimi şarttır.

DEĞERLENDİRME :

Jüri; gönderilen eserleri değerlendirmek için 18 Mayıs 2022 – 25 Mayıs 2022 tarihleri arasında toplanacak ve ilk üç eseri belirleyecektir. Dereceye giren öğrenciler, Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından öğrencilere bildirilecek ve Keşan Belediyesi web sayfasında yayınlanacaktır.

SERGİ :

Resim yarışmasına katılan tüm resimler 5-11 Haziran 2022 (Çevre Koruma Haftası) Tarihleri arasında Keşan Belediyesi tarafından sergilenecektir.

ÖDÜL  TÖRENİ :

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerin ödülleri 5-11 Haziran 2022 (Çevre Koruma Haftası) tarihleri arasında Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonunda verilecektir.

Derece

İlkokul Düzeyinde Resim Yarışması

Birinci

Bisiklet

İkinci

Scooter

Üçüncü

Resim Seti

 

 

BİLGİ:

 

ADRES: Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Aşağı Zaferiye Mah. Ovacık Caddesi No:33/1 Keşan Süleyman Sabri Öznal İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Keşan/EDİRNE

TLF: 0.284.714 11 85