“Anlı” ve “Şanlı”nın  tanıtımı gerçekleştirildi

“Anlı” ve “Şanlı”nın tanıtımı gerçekleştirildi

Helvacıoğlu: Hizmet kalitesi ve hızındaki ilerlemeye

paralel olarak araç envanterimiz de hızla büyüyor

 

 

Keşan Belediyesi’ne kazandırılan 2 yeni kepçe ile ilgili 2 Eylül 2020 Çarşamba günü, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Saat 12.00’de başlayan araç tanıtım törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Mahmut Yıldırır, Ali Yılmaz, Mustafa Altay, belediye meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, birim amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Meclis’in onayı ile alınan ve hizmet filomuza kazandırılan 2 yeni kepçemizin tanıtım vekurban kesme programı vesilesiyle bir arada olunduğunu belirterek, “Kepçelerimizin alınmasında büyük emekleri olan belediye meclis üyelerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyüyen araç filomuzun,hizmetlerin de büyüdüğünün ve geliştiğinin göstergesi olduğunu önemle belirtmek isterim. Bilindiği üzere,göreve geldiğimizden bu yana hizmetlerimizin niteliği,kalitesi ve hızı,farkedilir şekildegelişim gösteriyor. Vatandaşlarımız da bu gelişime şahit oluyor. Buna bağlı olarak,araç–gereç ve ekipman olarak da atılım ve gelişim dönemi başlattık. Bugün; araç ve gereç envanterimize Keşan’ımızın ihtiyacı olan2 yeni kazıcı – yükleyici katmanın gururunu yaşıyoruz.Yaptığımız sosyal medya kampanyasıyla yeni kepçelerimize isim aramıştık;şimdi yeni kepçelerimizinismini açıklamak istiyorum; Kepçelerimize isimlerini uygun bulduk. Bundan sonra araçlarımıza Keşan’ımıza, bölgemize ve büyüklerimize yakışır isimler vermeyi planlıyoruz.” dedi.

Geçen hafta hizmet filolarına katılan çöp taksi,tanıtımı yapılan kepçelerve siparişiverilen 2 adet daha kamyon ile birlikte Keşan’a 1 yılda34 araç kazandırmış olduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza dönemimizde yaptığımız araç yatırımı, 6 milyon TL civarındadır. Hizmet kalitesi vehızındaki ilerlemeye paralel olarak araç envanterimizinde hızla büyüdüğünü gururla ifade etmek isterim.Her geçen gün daha da güçlendiğimizi ifade ederek yeni kepçelerimizin Keşan’ımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah araçlarımız uzun yıllar, belediyemize, vatandaşlarımıza ve bölgemize hizmet ederler.” şeklinde konuştu.

Bu konuşmanın ardından Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından araçların kazasız şekilde kullanılması için dualar okundu.

Konuşmanın ardından kurban kesimi gerçekleştirildi ve kesilen kurbanın kanı Helvacıoğlu tarafından araçların lastiklerine sürüldü.

Keşan Belediye Bandosu da çaldığı müziklerle törene renk kattı.