“Dünden Bugüne Keşan” fotoğraf sergisi açıldı

“Dünden Bugüne Keşan” fotoğraf sergisi açıldı

Keşan Belediyesi tarafından Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan “Dünden Bugüne Keşan” konulu fotoğraf sergisi 19 Kasım 2021 Cuma günü açıldı.

Saat 13.00 sıralarında Kunduracılar Çarşısı’nda açılan sergiyi, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Bülent Günsal, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile vatandaşlar ziyaret etti.

                Fotoğraf sergisiyle ilgili konuşan Helvacıoğlu, “Keşan’ımızın kurtuluşunun 99. yılında hatıralarımız ve anılarımız olan fotoğraflar ile tarihi yaşatıyoruz. Ecdadımıza layık olmaya, onların bize emanet ettiği topraklarımıza daha iyi sahip çıkabilmek, toplumumuzda da farkındalık oluşturmak adına birçok etkinlik yapıyoruz. Açılışını yaptığımız sergide bu etkinliklerin bir parçasıdır. Burada birbirinden güzel eserler var. Bu sergi keşan’ımızın kurtuluşunun ve kuruluşunun öyküsünü gösterirken 99 yılımızı simgeliyor. 19 kasım 1922’de kesin zaferle sonuçlanan bu tarihsel yolumuzu bugün eski ve yeni görselleri ile yaşatıyoruz. Sanat ve kültürel etkinliklerimizle siyah beyazdan renkliye geçmişimizi sergiliyoruz. Ulu önderimizi ve kahraman atalarımızı saygıyla ve şükranla anıyorum. Ben bu sergide emeği olan herkesi tebrik ediyor, bir kez daha keşan’ımızın kurtuluşunun 99. Yılını kutluyorum.” dedi.

                Sergide sahne alan On Air şarkılarıyla beğeni topladı.