“Saros Seneye de Temiz Kalsın” etkinliği gerçekleştirildi

“Saros Seneye de Temiz Kalsın” etkinliği gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında düzenlediği, “Saros Seneye de Temiz Kalsın” farkındalık etkinliği 16 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, DOÇEK, SARDOS ile öğrenciler ve duyarlı Erikli ve Yayla sakinlerinin destek verdiği etkinliklerin ilk bölümü Erikli Sahili’nde gerçekleştirildi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan etkinlikle ilgili bilgilendirmede bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi: “Keşan Belediyesi olarak 3 günlük bir kampanya gerçekleştirdik. Kampanyamız çerçevesinde bugün Saros Körfezi’ndeyiz. Çevreye duyarlı olan tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ile kurumlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etkinlikte daha sonra Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz söz aldı.

Keşan Lisesi öğrencileriyle, Keşan Belediyesi’nin etkinliğinde farkındalık oluşturmak için bulunduklarını bildirdi ve kampanya nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediyesi’ne teşekkür etti.

DOÇEK Başkanı Hakan Eşme de Saros’u gelecek nesillere en temiz ve saf haliyle bırakmak istediklerini bildirdi.

SARDOS Başkanı Faruk Eker de ülkenin en büyük kanayan yaralarından birinin evsel atıkların neden olduğu çevre kirliliği olduğunu bildirdi.

Erikli Sahili’ndeki temizlik faaliyetinin ardından Yayla Sahili’ne geçildi. Buradaki etkinliğe Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Yayla Sahili Platformu sözcüleri de katıldı.

Çevre temizliğine dikkat çekmek ve çevre bilinci oluşturmak için etkinliğin çok önemli olduğunu belirten Özder, etkinliği düzenleyen Keşan Belediyesi’ne ve destek veren paydaşlara teşekkür etti.

 Öğrenciler de Keşan Belediyesi’nin kampanyasının çevre duyarlılığı oluşturmak adına çok önemli olduğunu vurguladı ve her zaman bu tür etkinliklere destek olacaklarının altını çizdi.

 Etkinlik sonrası katılımcılara Keşan Belediyesi tarafından öğle yemeği ikramında bulunuldu.