15 bin ton asfalt alımı ihalesi gerçekleştirildi

15 bin ton asfalt alımı ihalesi gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi asfalt yol yapım işini hızlandırıyor

 

Her şey rahat ve konforlu ulaşım ağı oluşturmak için

                                              

Yaklaşık 15 km yeni yol yapımı hedefleniyor

               

Keşan Belediyesi’nin, Belediye sınırları ve mücavir alanları içerisinde, muhtelif cadde ve sokaklarda asfalt kaplama yol ve asfalt yama yapılması işi ile ilgili ihale, 3 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleştirildi. 

İhale, saat 11.00’de başladı ve Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde İhale Komisyonu huzurunda ve EKAP e-ihale üzerinden gerçekleştirildi.

3000 m3 asfalt kazıma makinesi ile her cins bitümlü karışım kaplamaların kazılması, 6000 Ton plent-miks temel yapılması, 10000 ton asfalt kaplama yapılması, 5000 ton asfalt yama yapılması işi ihalesinin sonucunun ilerleyen günlerde açıklanacağı ifade edildi.

Yol yapım çalışmalarının yapıldığı alanlarda son dönemde uygulandığı gibi altyapı çalışmalarını da beraberinde yapacak Keşan Belediyesi, yama yapım işinde de bozulan yolları sandık yama yöntemi denilen bozuk alanın kesilip, temizlenip üzerine düzgün şekilde yama yapacak.

Gerçekleştirilen ihale ile 15 km yeni yol yapılması planlanıyor.

İhale süreci tamamlanır tamamlanmaz, asfalt dökme çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü’nün belirlediği programa göre başlayacak.