2. El Eşya Toplama Noktası, 1 hafta süreyle Keşan Kent Müzesi bahçesinde hizmet verecek

2. El Eşya Toplama Noktası, 1 hafta süreyle Keşan Kent Müzesi bahçesinde hizmet verecek

Keşan Belediyesi 2. El Eşya Toplama Noktası, 1 hafta süre ile Keşan Eski Devlet Hastanesi Bahçesi’nde bulunan Keşan Kent Müzesi önünde duyarlı vatandaşlardan eşya kabul edip, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

14 Şubat 2020 Cuma günü, Belediye Başkan yardımcıları; Yakup Balcı, Mustafa Altay, Mücahit Erdoğan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Muhtarlık İşleri Müdürü Ali Yılmaz, İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal ve Keşan merkez mahalle muhtarları ile 2. El Eşya Toplama Noktası’nda yürütülen faaliyetle ilgili açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2. El eşya Toplama Noktası’nın belirli periyotlarla her mahallede eşya kabul edip ihtiyaç sahiplerine eşya ulaştıracağını bildirdi.

2. El Eşya Toplama hizmetini muhtarlar ve STK’larla birlikte gerçekleştirdiklerinin altını çizen Helvacıoğlu, “Vatandaşlarımız evlerinde artık kullanmadığı ev ve el eşyalarını, giysilerini, oyuncaklarını bizlere ulaştırsınlar biz de bu eşyaları ihtiyaç sahipleri ile buluşturalım. 153 Beyaz Masa’yı arayarak evden kullanılmayan eşyaları yerinden de alabiliriz. Çadırımız Keşan’ın her yerine gidecek. Gönül rahatlığıyla vatandaşlarımız bu çadıra uğrasın eşya alsın ya da bıraksın. Biz bu hizmette aracı bir kurumuz.” şeklinde konuştu.

Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Muammer Gizlen, Büyük Cami Mahallesi Muhtarı Nedret Özkan, İspat Cami Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkul, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, İstasyon Mahallesi Muhtarı Levent Bağcı, Aşağı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Fahrettin Özcan da yürütülen çalışmalar nedeniyle Keşan Belediyesi’ne, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti ve söz konusu faaliyetin mahallelere de yayılması, hizmetin ayağa götürülmesi nedeniyle mahallelerindeki vatandaşlar adına mutlu olduklarını ifade etti.