27.Alay ve 57.Alayın temsili komutanlarından Keşan Kent Müzesine Ziyaret

27.Alay ve 57.Alayın temsili komutanlarından Keşan Kent Müzesine Ziyaret

Eşme ve Yılmaz: “Müzede Çanakkale Savaşı için gerekli çalışmayı biz yapabiliriz.”

 

10 yıldır, Tekirdağ’dan 57. Alay Şehitliğine yürüyen 27.Alay temsili komutanı ve DOÇEK Başkanı Hakan Eşme ile 57.Alay temsili komutanı ve yürüyüş koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz 6 Ağustos 2020 Perşembe günü Keşan Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Yılmaz ve Eşme, böyle bir müzenin kentin tarihinin yaşatılması anlamında çok önemli olduğunu belirterek bu çalışmayı başlatan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, müze koordinatörü Aslı Avcı ve müze personeline teşekkür ettiler. “Bizler de elimizdeki materyallerle 27. ve 57.Alay ruhunun bu müzede yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda her türlü desteği vereceğiz” diyen temsili komutanlar, Çelebi Köyü’nde yapılması planlanan liyakat anıtının bir örneğinin müzede de yer alabileceğini söyleyerek, “Biz üzerimize düşecek her türlü görevi yapmaya hazırız” dediler.

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı da “57.ve 27.Alay adına gerçekleştirdiğiniz ziyaret bizleri mutlu etti. Vereceğiniz destek bizim için çok değerli. Projenin ilerleyen aşamalarında tekrar bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağız” şeklinde konuştu.