Açık Hava Egzersiz Programı’na katılan 25 kursiyerlere belgeleri verildi

 

Mustafa Helvacıoğlu: “Sporu ulaşabilir kılmak en büyük önceliklerimizden biri ”

 

 

  • Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Açık Hava Egzersiz Programına katılan kursiyerlere katılım belgelerini takdim ederek, programa katılan kursiyerlere teşekkür etti.

 

Keşan Belediyesi’nce 16 Haziran-16 Eylül tarihleri arasında Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlenen “Sağlık için hareket et” sloganı ile düzenlenen Açık Hava Egzersiz Programı’nı tamamlayan kursiyerlere Kurs Katılım Belgeleri 16 Eylül 2021 Perşembe günü verildi.

Saat 10.30’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlenen törende ilk olarak konuşan Keşan Belediyesi Kurs Hocası Antrenör Mürvet Buruk yaptığı konuşmada 25 kursiyerin kursa katılarak kurs belgesi almaya hak kazandığını kaydetti.

“Keşan Belediyesi olarak sporu ulaşılabilir kılmak en büyük önceliklerimizden biri”

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “16- 22 Eylül Hareket Haftası kapsamında bir arada olduklarını belirterek, “Hareketli yaşama teşvik eden belediyecilik anlayışımız ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi döneminde spordan uzak kalan vatandaşlarımız için Haziran ayında açık hava egzersiz programlarımızı başlatmıştık. Bugün, bu kapsamda 3 ay boyunca etkinliğimize gelen hemşehrilerimize kurs katılım belgelerini teslim ediyoruz. Biliyorsunuz ki; Keşan'ımızı sporu ve sporcusuyla gelişen bir kent yapmak için var gücümüz ile çalışacağımıza söz vermiştik. Keşan Belediyesi olarak sporu ulaşılabilir kılmak en büyük önceliklerimizden biri.  Stadyum yenileme, olimpik yüzme havuzu ve her mahalleye semt sahası gibi projelerimiz ile kurduğumuz güçlü altyapı, verdiğimiz destek, sağladığımız fırsatlarla gençlerimizin ve sporu destekleyen tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İnsan sağlığının önemini daha da iyi anladığımız bu dönemde, hayata geçirilecek olan spor yatırım ve etkinliklerini ön planda tutuyoruz. Sporu hayatımızın önceliği ve bir yaşam tarzı olarak görüyor, açık hava egzersizlerimize katılan tüm hemşehrilerimizi kutluyorum.”

Helvacıoğlu, konuşmasının ardından 25 kursiyere katılım belgelerini takdim etti.

Helvacıoğlu kursa katılan ve bu etkinliğe katılan tüm kadınların da Keşan Belediyesi’nin düzenleyeceği Edirne Kültür Gezisi’ne götüreceklerini sözlerine ekledi.

Kursiyerler de kendilerine böyle bir imkanı tanıyan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.