Aksal ve Helvacıoğlu köy ve merkez  mahalle muhtarları ile toplantıda buluştu

Aksal ve Helvacıoğlu köy ve merkez mahalle muhtarları ile toplantıda buluştu

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Mustafa Mercan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş, 9 Ocak 2019 Perşembe günü, Keşan merkez ve köy muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

SarosHotel’de gerçekleştirilen, saat 10.00’da başlayan toplantıda ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla aramızda çok önemli bir köprü görevi görüyorlar. Onların istekleri ve beklentileri, vatandaşlarımızın bizden istek ve beklentilerini içeriyor. Muhtarlarımız köy ve mahallelerinin güven tablosudur. Bölgemizin ilerlemesi ve gelişmesi için tüm Edirne ilgilileri olarak ekiplerimizle birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Sahillerimizin ve Keşan’ın gelişmesi için projeler üretmeye ve işbirlikleri yapmaya devam ediyoruz. Gıda OSB konusunda çok güzel gelişmeler var, bu süreci de en yakınından takip ediyoruz. Gıda OSB, istihdam, yatırım demek. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Toplantıda konuşan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik de muhtarlar olarak arzuladıkları bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti, tüm muhtarların katılımıyla sorun ve çözümlerin iletilmesi amacıyla Ankara gezisi düzenlenmesi ortak hedefinde olduklarını kaydetti.

Yeni yılın ilk günlerinde muhtarlarla bir arada olunduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren ve teşekkür eden Fatma Aksal da “2019 yılı seçim yılı oldu, 2020 ise icraat yılı olacak. Keşan’ın ve Edirne’nin hak ettiği değeri hatta daha fazlasını alması için çok çalışıyor ve çaba sarf ediyoruz. Ülkemiz TANAP ve Türk Akımı projeleri ile enerji güvenilirliği ve enerji kontrolü konusunda çok büyük projelere imza atıyor. Türkiye enerji koridorunu kontrol ediyor. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin daha ilerilere gitmesi için büyük çaba sar ediyor. Dertleri hep birlikte çözeceğiz. Gıda OSB konusunda çok güzel bir gelişmeyi de paylaşmak istiyorum. ÇED süreci tamamlandı. Bundan sonra süreç çok daha hızlı ilerleyecek. Gıda OSB bölgede istihdamı artıracak çok önemli bir konu. Şubat ayında ortaklıkların kurulması gerçekleşecek ve süreç Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza geçecek. Gıda OSB’ye katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Muhtarlar daha sonra köyleri ve mahalleleri ile Keşan geneline ilişkin istek, öneri ve beklentilerini aktardı ve çözüm önerileri dile getirildi.