Arı Maya Parkı Açıldı

Arı Maya Parkı Açıldı

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde Anafartalar İlköğretim Okulu karşısında bulunan ve Keşan Belediyesi tarafından Arı Maya temalı olarak düzenlenen parkın açılışı 28 Ekim 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

                                                         Saat 11.30’da gerçekleşen açılışa Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve eşi Mukaddes Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ve Yakup Balcı, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşanlı Klarnet Virtiözü Serkan Çağrı,  Aşağı Zaferiye Mahalle Muhtarı Fahrettin Özcan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç,  belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.

                                                         Keşan Belediyesi Medya İletişim personeli Erdoğan Demir’in sunumunda gerçekleşen açılış töreninde ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, açılışa katılanlara “Hoşgeldiniz” dedikten sonra şunları söyledi “ Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 4 günlük festival niteliğinde etkinliklerimizden bir tanesi de bu parkımızın açılışı olacak. Sizlere böyle bir parkı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu parkımızın adını da Arı Maya Parkı koyduk. Çünkü çocuk temalı, öğrenci temalı bir park olmalıydı. Bu parkın bütün semtimize hayırlı olmasını dilerken, okulumuza da hayırlı olsun diliyorum. Burası bir anlamda Anafartalar İlköğretim Okulu’nun parkı oldu. Öğrencilerimiz ve öğrencilerimizi bekleyen ailelerimiz burada zaman geçirebilirler. Su Parkı’ndan sonra Arı Maya Parkı’nı da Keşan’a kazandırdık. Daha sonra da temalı parkları oluşturacağız. Bunlar sırasıyla 90’lar Parkı, Taksi Parkı, Gençler Parkı, Spor Parkı bunun gibi daha birçok parkı Keşan’a kazandıracağız. Ulu Önder Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği bu cumhuriyetin sonsuza kadar ilelebet yaşayacağından hiç kuşkum yok. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Sözü Sayın Kaymakamımıza bırakıyorum” dedi.

                                                         Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de tüm katılımcılara selam ve saygılarını sunarak, “Cumhuriyet Bayramı’nın 96.yıldönümü nedeniyle yapılan bu etkinliklerden büyük memnuniyet duymaktayım. Bu etkinliklere dün başladık. Etkinlikler Çarşamba gününe kadar devam edecek. Bugün açılışını yapacağımız park hem mahallemize hem de okulumuza iyi bir oyun alanı oldu. Parkın hayırlı olmasını diliyor, şimdiden Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.

                                                         Daha sonra park protokol eşliğinde öğrenciler tarafından açıldı.

                                                         Özder, Helvacıoğlu ve konuklar daha sonra parkı gezdiler ve çocuklar ve vatandaşlarla görüşerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.