Artı Çarşı Keşan'da Modern Bir Açık Hava Çarşısı Olacak

Artı Çarşı Keşan'da Modern Bir Açık Hava Çarşısı Olacak

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü, Mercan ve Sebat sokaklarda Keşan’a ve çevre ilçelere örnek olacak nitelikte modern bir açık hava çarşısı kurulması projesiyle ilgili olarak esnafla buluştu.

Saat 16.30 sıralarında söz konusu alanda Belediye Meclis Üyesi Süleyman Gürsel Paçaman ve ilgili birim amirlerinin de yer aldığı bir platformda esnafla aynı masada buluşan Başkan Helvacıoğlu, hazırlanan örnek projeyle ilgili görselleri ve projenin detaylarını paylaştı, esnaftan önerilerini dinledi.

Modern sokak ve cadde anlayışıyla çalışmalara başladıklarını bildiren, söz konusu alana sonrasında esnafın kararına göre değişebilecek Artı Çarşı adını verdiklerini anlatan Başkan Helvacıoğlu, hem esnaf hem de alışveriş yapanların refahı için nefes alan alanlar oluşturduklarını ve bu gibi kimlik sahibi açık hava çarşısı uygulamalarını artırarak sürdüreceklerini bildirdi.

Mercan ve Sebat sokakların Keşan’ın her sokağı gibi çok kıymetleri alanlarından olduğunu bildiren Mustafa Helvacıoğlu, “Artı çarşı hem ekonomiye hem de esnafın değerine artı katacak. Hem işimize hem de Keşan’a artı değer katacak. Bu alan trafiğe kapalı olmamalı ama tek araç da geçebilmeli. Ortak indirme ve bindirme yerlerinin ve oturma alanlarının da bulunduğu bir artı çarşı oluşturuyoruz. Yolun tek şerit olduğu ve kaldırımların genişlediği ve görsel zenginliği çok yüksek olan bu projeyi esnafımızla birlikte harekete geçireceğiz. Bu sokakların toplam uzunluğu 2132 m2. Arnavut taşı da denen renkli küp taş döşemesi bu sokaklarda olacak.” dedi.

Kurban Bayramı sonrasında işe başlandığı takdirde 1-1,5 ay gibi kısa bir sürede çok güzel bir düzenlemenin ortaya çıkacağını belirten Başkan Helvacıoğlu, “Esnafımızdan kış öncesi biraz sabır isteyeceğiz. Esnafımızdan da taşın altına elini koymasını isteyeceğiz. Esnafımızdan kısa süre içinde yolların bir kez daha kazılmaması için doğalgaz bağlantılarını yapmalarını istiyoruz. İç döşemesini sonra da yaptırabilirler. Esnafımız da ürünlerini dışarda sergilemeli. Dünya artık böyle. Kahvehane de lokanta da masasını dışarıyla çıkarabilmeli. Keşan’da ticareti bu gibi güzelliklerle hareketlendirecek, cazibeyi artıracak ve vatandaşımıza güzel bir hizmet sunacağız.” şeklinde konuştu.