Asri Mezarlık’ta yeni açılan 1170 defin kapasiteli mezar alanının çevre duvarı örülüyor

Asri Mezarlık’ta yeni açılan 1170 defin kapasiteli mezar alanının çevre duvarı örülüyor

Ramazan Bayramı’na kadar duvarın tamamlanması hedefleniyor

Mezarlığın yeni açılan bölümünün giriş ve çıkışlarında da kontrol sağlanacak

Keşan Belediyesi Mezarlıklar Birimi Sorumlusu Taner Güngör, Asri Mezarlık’ta yeni açılan 1170 defin kapasiteli mezar alanının çevre duvarlarının örülmeye başlandığını bildirdi.

230 metretüllük çevre duvarı örme işi tamamlandığında, mezarlığın bu bölümüne de giriş ve çıkışların kontrollü şekilde sağlanmış olacağını bildiren Güngör, çevre duvarı yapım işinin Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Taner Güngör, “Mezarlıklarda bulunanlar bizim ecdadımız, geçmişimiz, annemiz, babamız. Allah tüm vatandaşlarımızın ölmüşlerinin mekânını Cennet eylesin.  Allah onlar için ettiğimiz duaları kabul etsin.” dedi.

Vefat edenlerin yattıkları yerde huzurlu ve güvende olmaları için çaba sarfettiklerini bildiren Güngör, Keşan Belediyesi olarak doğumdan ölüme her zaman ve her yerde vatandaşlarının yanlarında olduklarını kaydetti.

Taner Güngör, duvar örme işlemin tamamlanmasının ardından 1170 adet yeni gömü alanın tahsise açılacağını da bildirdi.

Maneviyata sahip çıktıklarının altını çizen Taner Güngör, Keşan Belediyesi’nin, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı mezarlıklarda, mezar yapımı ve onarımına da düzen ve disiplin getirdiğini, belediye ile sözleşme imzalamayan firmaların ilçe merkezindeki mezarlıklarda mezar yapımı ve onarımı yapamadığını hatırlattı.

Vefat halinde tüm cenaze hizmetlerinin ücretiz olarak verildiğine işaret eden Güngör, taziye evine; helva, kolonya ve maske ile Keşan merkezindeki mezarlıklara levazımat desteği yaptıklarını dile getirdi.