Balkan Senfoni Orkestrası’ndan Keşan’da unutulmaz konser

Balkan Senfoni Orkestrası’ndan Keşan’da unutulmaz konser

Klasik müziğin nabzını tutan, Balkanların en büyük senfoni orkestrası olan Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Keşanlılar’a unutulmaz bir konser verdi.

Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 20.00’de başlayan konsere; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adil Oğuzhan, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Burak İşçimen, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Nergis Mustafapaşa, Belediye Meclis Üyeleri, Trakya Üniversitesi öğretim görevlileri ve personelleri ile klasik müzik severler katıldı.

Aynı zamanda Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı da olan Şef Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, yönetimindeki orkestra, yaklaşık 1,5 saat boyunda salonu dolduranlara unutulmaz bir klasik müzik ziyafeti sundu.

Konserin son bölümünde ise tüm salon ayakta hep birlikte ellerde Türk Bayrağı ile 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

Konser sonrası Orkestra Şefi Zafer’e, Özder, Yılmaz ve Helvacıoğlu tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

Orkestra üyelerine de günün anısına, Oğuzhan, Kök, Balcı, Saz ve İşçimen tarafından teşekkür belgesi verildi.

Konserde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimiz çerçevesinde düzenlediğimiz konserimizi dinleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi 4 gün boyunca kutluyoruz. Keşan Cumhuriyetin ilanının 100. Yılına yaklaşırken etkinliklerimize büyük bir ilgi gösterdi. Keşan sabırsızca 100. Yıl kutlamalarını bekliyor. Allah bize daha nice 100. Yılları göstersin. Atamıza minnettarız. Etkinliklerimizde yanımızda olan ve bizlere desteğini esirgemeyen Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e, Trakya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan Saz’a ve bu organizasyonların halkımızla buluşmasında emeği olan tüm personellerimize teşekkür ediyoruz. Umarım Cumhuriyet coşkusunu size doya doya yaşatabilmişizdir. Önümüzdeki yıl bu coşkuyu daha da artırarak yaşamak için şimdiden söz veriyoruz. Orkestra Şefimiz Ahmet Hamdi Zafer’e de muhteşem konserleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.