Başaran Terfi 3'teki Çeşmeler Hakkında Bilgilendirdi

Başaran Terfi 3'teki Çeşmeler Hakkında Bilgilendirdi

Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran, yaptığı açıklamada, Terfi 3 Biriminde bulunan çeşmelerin durumuyla ilgili bilgi verdi.

Söz konusu alanda tadilat çalışmasının başladığını ifade ede eden Başaran, “Kumdere Köyü’nde bulunan derin su kuyularımızdan Terfi 3 merkezine gelen ve şehre dağıtımını yaptığımız suyumuz bulunmakta. Bu alanda iş adamlarımızdan Hayati Bingöl tarafından yaptırılan, vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı ve su kalitesini beğendiği çeşmelerimiz mevcut. Vatandaşımızın bu çeşmelerden daha hijyenik şartlarda su temin edebilmesi için harekete geçtik. Burada çeşmeler uzun bir süredir kullanılıyor. Tadilat zamanı geldi. Bunun üzerine müdürlük olarak harekete geçtik. Tadilat çalışmaları kapsamında göze daha hoş gelen, dekoratif bir alan oluşturacağız. Şu anda çeşmelerin kapatılmasının sebebi aldığımız önlemler. Yine vatandaşımız suyunu alabilecek. Ancak bunun ötesinde buradan sadece kullanmak için su temini yapılmalıdır. Amacının dışında kullanımlar oluyor. Bu konuda daha hassas davranacağız. Araba ve halı yıkayanlar ve tanker ile tarımsal sulamada kullanmak üzere su alanlar oluyor. Bu konuda vatandaşımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Amacının dışında kullanımlara müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Başaran, bakım ve tadilat çalışmalarının kısa zaman içerisinde tamamlanacağını ve vatandaşların yeniden söz konusu alandan faydalanacağını bildirdi.