Başkan Helvacıoğlu CHP ve İYİ Partili üyelere seslendi: Yolların yapımını engelleyemeyeceksiniz!

Başkan Helvacıoğlu CHP ve İYİ Partili üyelere seslendi: Yolların yapımını engelleyemeyeceksiniz!

Keşan Belediyesi tarafından, Muammer Aksoy ve Muhtar Ali Çevikel caddelerinin beton asfalt şeklinde asfaltlanması ile ilgili olarak yüklenici firma olan Serin Beton’a yer teslimi yapıldı ve çalışmalar başladı.

Yer teslim töreninde basın mensuplarının karşısına geçen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Meclis’te asfalt ve kaldırım yapımı için “red” oyu veren üyelere şöyle seslendi: “Yolların  yapımını engelleyemeyeceksiniz!”

                Keşan’a hizmet etmemize izin vermeyenlerde telaş başladı

Keşan’a canla başla hizmet etmenin onurunu yaşarken, bir taraftan da siyasi kaygılarla yapılan engellemelerin hüznünü yaşadıklarına vurgu yapan Başkan Mustafa Helvacıoğlu, “Yaptığımız işin süresi 270 gün ama firmamızla beraber bu süreyi daha erkene almak için canla başla çalışacağız. Alandaki ağaçlara da zarar vermeden park ve diğer uygun alanlara yerleştireceğiz. 10 yılda yapılamayanları 5 ayda yaptık. Öncelikle; yol ve kaldırım yapımına başladığımız Muammer Aksoy Caddemiz ve ardı ardına Keşan’ımıza kazandırılan tüm hizmetlerimiz hayırlı olsun. Altını çizerek söylemek istiyorum, görevde olduğumuz süre boyunca belediye harcamalarından yaptığımız tasarruflarla 5 ayda 10 km asfalt yaptık. Hizmet alanımız içerisinde 15 bin metre kare yani 100 kamyon kilit taş döşedik. Artı Çarşı ve Kunduracılar Caddesi’nde çalışmalarımız başladı. Ve yine bugün burada Muammer Aksoy Caddesi ve devamındaki Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nde yaklaşık 2.5 km’lik yol ve kaldırım çalışmalarımızın da startını verdik. Tabi bu çalışmalar ile birlikte, hizmet belediyeciliğini görmeye başlayınca, zannediyoruz ki; Keşan’a hizmet etmemize izin vermeyenlerde telaş başladı. Herkes iyi bilmelidir ki bizim derdimiz hizmet, bizim derdimiz çöp, çukur çamurdan Keşan’ı kurtarmak.” dedi.

Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi için 30 milyon krediyi

%15 faizle çekerken neden el kaldırdınız!

Son meclis toplantısında Keşan’ın yollarının CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin red oyuna takıldığını dile getiren Helvacıoğlu, “Üzülerek ifade etmek istiyorum ki; hizmet etmemize izin vermeyenlerin bahaneleri de şu; diyorlar. Bunlar asfaltın, kaldırımın, yolun ne zaman ve nasıl yapılacağını da unutmuşlar. Hava şartlarına göre bizim 10 dereceye kadar asfalt yapabileceğimizden haberleri bile yok. Kaldı ki sadece asfalt ve yoldan bahsetmiyoruz, 5.5 milyon TL’lik kredi talebimizin yarısı 7.5 km’lik yol, diğer yarısı da kaldırım için kullanılacaktı. Keşan’ın en öncelikli sorunu olan yolu bizlere yaptırtmamak için faizi öne sürüyorlar. Biz zaten Kunduracılar Çarşısı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1 milyon TL hibeyi Keşan’ımıza kazandırdık. Yani biz zaten çekeceğimiz kredinin faizini bakanlığımızdan almış olduk. Şimdi Keşan’ın yol ve kaldırımlarını reddedenlere soruyorum; ne halkın ne de esnafın memnun olmadığı, hiçbir işe yaramayan Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi için 30 milyon krediyi %15 faizle çekerken neden el kaldırdınız! İnanın her gün yüzlerce telefon alıyorum. Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili dostlarım da Keşan’ın en büyük sorunu olan yol problemini çözmemize engel olanlara tepkili. Amacın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu Keşan halkı da görüyor. Yine de altını çizerek söylüyorum, yolların yapılması başta olmak üzere hiçbir hizmetimizi engelleyemeyeceksiniz. Bu kaynak ile yol ve kaldırım yapmayı planladığımız; İlyas Bey, Paşayiğit, Zati Yörüker, Ahmet Gücüyener, Rasim Ergene, 29 Ekim Cumhuriyet, Necati İşcan, Medya, Sanayi, Mustafa Fehmi Kubilay, Mehmet Gemici ve Gülbey caddelerimizi kullanan tüm vatandaşlarımızdan özür dileriz, planladığımız bu önemli işin yapımı meclis tarafından reddedilmiş ve engellenmiştir. Vatandaşımız merak etmesin, kredi kullanmamıza izin verseler de vermeseler de bu yolları yapacağız, söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaptığımız her çalışmanın ve hizmetin ardında azim, cesaret ve kararlılık vardır.

Tüm olanlara rağmen mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayan Mustafa Helvacıoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı “Hiç kimsenin şüphesi olmasın biz kararlılıkla hizmet mücadelemizi sürdüreceğiz. Şu çok iyi bilinmelidir; bedel ödemeden hiçbir başarı elde edilmez. Yaptığımız her çalışmanın ve hizmetin ardında azim, cesaret ve kararlılık vardır. Umudunu Keşan’a hizmet etmeye değil, bize iş yaptırmamaya bağlayanları Keşan halkının vicdanına havale ediyorum. Yolumuz açık olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun.”