Başkan Helvacıoğlu, işbirliği protokolü ile ilgili olarak öğrencilere seslendi Teknolojiyi mesleğinizi ileriye taşımak için akılcı kullanın

Başkan Helvacıoğlu, işbirliği protokolü ile ilgili olarak öğrencilere seslendi Teknolojiyi mesleğinizi ileriye taşımak için akılcı kullanın

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan İşbirliği Protokolü ile ilgili Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ziyarete; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da katıldı.

Okulun Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı, Metal Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanlarının protokol çerçevesinde daha da üretken hale geleceğini ve öğrencilerin Keşan için tasarlayıp üreteceğini belirten Başkan Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak eğitim belediyeciliğine büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizin okul bitiminde meslek sahibi olmaları çok önemli. El emeği her zaman değerlidir. Ama teknolojiden de uzak kalmayın. Teknolojiyi mesleğinizi ileriye taşımak için akılcı kullanın. Okul hayatınızı meslek hayatınızın ilk günleri gibi görün ve sürekli olarak kendinizi geliştirin. Eğer iyi birer usta olursanız iş aramazsınız iş sizi arar. Aranılan eleman olun. Aranılan usta kıymetlidir. Ailenizin durumu kötü de olabilir, iyi de olabilir. Sermayenin kendiniz olduğunu unutmayın. Okul arkadaşınızla ilerleyen süreçte ortaklık fırsatlarını değerlendirin.” dedi.

İlhan Saz da Belediye ve İlçe Milli Eğitim arasında düzenlenen işbirliği protokolünün önemine dikkat çekti.

Öğrencilerin işbirliği protokolü sayesinde üreteceklerini, ürettikçe de kazanacaklarını belirten Saz, meslek liselerinin öğrencilerin; yaparak, yaşayarak ve deneyimleyerek öğrendikleri için hayata atılmalarında en sağlam yollardan biri olduğunu bildirdi.

                 Protokolün amacının Keşan Belediyesi’nin okulun döner sermaye işletmesine yapacağı katkı ile bu işbirliği çerçevesinde Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı, Metal Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri ve Elektrik Elektronik Teknolojileri alanlarında öğrenim gören öğrencileri üretime teşvik etmek, okulun topyekûn üretim kapasitesinin artmasına yardımcı olmak, Keşan Belediyesi’nin ilgili alanlar tarafından ihtiyaçlarının karşılanmasıyla, okulun döner sermaye işletmesinin güçlü ve üretken hale gelmesine katkı sağlamak bu sayede öğrencileri hayata hazırlamak, tasarlayarak, üreterek onların mesleki yeterliliklerine katkı sağlamak olduğu açıklandı.