Başkan Vekili Gergin ve Başkan yardımcıları; mobil tuvalet, giysi kabul çadırı ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Başkan Vekili Gergin ve Başkan yardımcıları; mobil tuvalet, giysi kabul çadırı ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü, belediye faaliyetleri ile ilgili olarak yerinde incelemelerde bulundu.

MOBİL TUVALET

Belediye Başkan yardımcıları; Yakup Balcı, Mustafa Altay ve Mücahit Erdoğan ile Muhtarlık İşleri Müdürü Ali Yılmaz’ın da katıldığı ziyaretlerde ilk olarak Keşan Belediyesi kademe birimi tarafından hazırlanan, Yeni Mahalle’deki semt pazarında konuşlandırılan ve konteyner şeklinde hazırlanan mobil tuvaletle ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Gergin, “Halkımızın ve bu pazarlarda sergi açan esnafımızın özellikle semt pazarlarında istediği mobil tuvalet ihtiyacını Keşan Belediyesi olarak karşılamış bulunuyoruz. Tuvaletlerimiz ücretsiz şekilde hizmet verecek. Mobil tuvaletimizde 3 bay 3 de bayan bölümü yer alıyor. Söz konusu mobil tuvalet Keşan Belediyesi Kademe Birimi’nde kendi ekibimiz tarafından üretildi. Belediyeye ait maliyet bu nedenle çok cüzi oldu ancak vatandaş açısından faydasının çok yüksek olacağını değerlendiriyoruz. Aracımız ilçemizde kurulan semt pazarlarında 3 gün boyunca görev yapacak. Diğer günlerde ihtiyaç halinde değerlendireceğiz. Cumartesi günleri de muhakkak Eski İtfaiye Alanı’nda vatandaşa hizmet verecek. Aracımız tamamıyla hijyen koşullarına uygun şekilde hazırlandı. Temiz ve pis su tankları mevcut. Dallık etkinliklerinde de bu aracımızı kullanacağız.” dedi.  

                Aracı hazırlayan ekibe özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Nehir Gergin, söz konusu aracın Keşan halkına hayırlı olmasını temenni etti.

KULLANILMAYAN EŞYA TOPLAMA NOKTASI

Gergin ve beraberindeki heyet daha sonra Yeni Mahalle’de Ercan Büfe’nin bulunduğu alanın yanında kurulan Kullanılmayan Eşya Toplama Noktası’nı ziyaret etti ve bu alanda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

                Keşan Belediyesi olarak biri Yeni Mahalle’de diğeri de Aşağı Zaferiye Mahallesi Anafartalar Parkı’nda olmak üzere 2 noktada kullanılmayan eşya topladıklarını belirten Nehir Gergin, “Halkımızdan evlerindeki kullanmadıkları ya da ihtiyaçları kalmadığı kıyafet ve eşyaları Keşan Belediyesi Kullanılmayan Eşya Toplama Noktası’na bırakmalarını rica ediyoruz. Biz noktalara vatandaşın kendisinin artık kullanmadığı ancak kullanılabilir durumdaki kıyafet ve eşyaları kabul ediyoruz. Bırakılan kıyafetler, yıkanıp ütülendikten sonra ihtiyaç sahipleri ile buluşturuluyor. Vatandaşımızın Keşan Belediyesi’ni güvenilir bir aracı olarak görmesini istiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bayram öncesinde kıyafet beklentisi var. Keşan’ın duyarlı halkı da bu beklentiye olumlu cevap verirse güzel bir iyilik hareketine vesile olunmuş olur. Kurban Bayramı arefesinde bu desteklerin çok anlamlı olacağını değerlendiriyoruz.  Biz de bayram öncesi bu eşyaları ihtiyaç sahipleri ile buluşturacağız. Küçük bir çocuğun bayrama güzel bir kıyafetle girmesine vesile olmak, onun mutluluğunda pay sahibi olmak kadar güzel bir şey yok. Destekte bulunacak vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI

Nehir Gergin ve beraberindeki belediye heyeti daha sonra Cumhuriyet Mahallesi 19 Kasım Caddesi üzerinde yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Bu alandaki incelemelere Cumhuriyet Mahallesi Muammer Gizlen de katıldı ve belediye ve asfalt ekibine mahalle halkı adına yürütülen çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da Keşan Belediyesi olarak belirledikleri program dahilinde asfaltlama çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Balcı, “19 Kasım Caddesi’nde yürütülen çalışmalar Eski Hastane Acil’i önüne kadar devam edecek.  Ekiplerimiz tüm gücü ve hızıyla çalışıyor. Program dahilinde diğer mahallelerde de asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Başkan Vekili Gergin de 19 Kasım Caddesi’nde yaklaşık 1,5 km’lik bir asfaltlama çalışması yapıldığını dile getirdi “Genel itibariyle yama yapmak yerine altyapı sorunu biten alanlarda bütün şekilde asfaltlama yapmaya çalışıyoruz. Şimdilik yama yapımı gerektiren bölgelerde de yama çalışmalarımız olacak. Ancak bu alanlarda da belirlediğimiz program dahilinde belediyenin imkanları dahilinde bütün asfaltlama çalışmalarımız olacak. Yolumuzun bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Gergin ve beraberindekiler daha sonra Ahmet Gücüyener Caddesi’nde yapılan asfalt çalışmaları da yerinde inceledi.