Belediye Başkanı Helvacıoğlu ve Milletvekili Aksal,  belediye yatırımlarını yerinde inceledi

Belediye Başkanı Helvacıoğlu ve Milletvekili Aksal, belediye yatırımlarını yerinde inceledi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a yerinde bilgi verdi.

Ziyaretlerde AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Edirne İl Genel Meclisi üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, AK Parti Keşan İlçe Yönetimi, Belediye Meclis üyeleri ve ilgili müdür ve teknik heyet yer aldı.

SALI PAZARININ KURULACAĞI ALANI ZİYARET ETTİLER

İlk olarak Salı pazarının kurulacağı TMO Ofisleri’nin kapalı depolarına gerçekleştirilen ziyarette Helvacıoğlu, Aksal’a Keşan’a verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.

Yıl sonunda da çalışmalara devam ettiklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bugün vekilimize, hizmetlerimiz hakkında bilgiler veriyoruz. Salı Pazarı ile ilgili bir takım çalışma ve planlamalar yapıyoruz. Anafartalar İlkokulu’nun önünde TMO Ofis Depolarının olduğu noktada bir boş alanımız vardı. TMO Genel Müdürlüğü ile çeşitli yazışmalarda bulunduk, bu konuda da sayın vekilimiz devreye girdi ve burayı kiralama imkanı bulduk. Buranın kapalı bir pazaryerine dönüşmesi için çalışıyoruz. Önümüzdeki Pazar günü, burada İzzeti İkram Pazarımız kurulacak. Yılbaşından sonraki Salı günü de Salı Pazarı kurulacak. Oda başkanlarımız ile birlikte istişareler gerçekleştirdik. Bu planlanan pazaryerinde, her şey düşünülmüş olacak. Boya, badana, ışıklandırma, taş döşeme, engelli tuvaleti, kantin, güvenlik, kantin gibi imkanlardan kaçınmayacağız. Her şey planlandı. Burası butik bir pazar olacak.” dedi.

Keşan’ın her yerine hizmet edebilecek derecede kaliteli ve özenle hazırlanmış bir yeri Keşanlılarla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Helvacıoğlu, “Keşan’da bir ilk de gerçekleşecek. Burada gece pazarı da kurulacak. Gündüz 12.00’den gece 22.00’ye kadar Pazar açık olacak. Reklamlar yapacağız ve ciddi bir pazar potansiyelimiz olacak. Yaz kış demeden, burada satışlar yapılacak. Bu Keşan’ın cumartesi pazarını ihmal ediyoruz anlamına gelmiyor. Böyle anlaşılmasın. Orası için de çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Bu kış belki yetişmeyecek ama bir dahaki kış, Keşan’ın kapalı pazaryeri planını gerçekleştireceğiz. Fatma Aksal vekilimize de TMO ile ilgili görüşmelerde devreye girerek, uygun bir fiyata burayı kazandırdığı için tekrar teşekkür ediyorum. Burada Salı pazarında tezgah açan her esnafımız tezgah açabilir. Amaç Salı pazarını muhafaza etmekti. Keşan’ın cumartesi pazarı için de çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Daha sonra AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, konuştu ve şunları söyledi: “Tüm Keşan’lı hemşehrilerime saygılarımı iletiyorum. Bütçe görüşmelerimiz yeni bitti, ancak bölgeme gelebildim. Edirne’de tüm başkanlarımız güzel işler yapıyor. Bizler de Ankara ayağında kendilerine gerekli desteği veriyoruz. Başkanımız bana burayı kiralama önerisi ile geldi, atıl durduğunu söyledi, bu fikir gerçekten hoşuma gitti ve bu isteğin yerine gelmesi için elimden geleni yaptım. Ben buradan çok verim alacağımızı düşünüyorum. Atıl durumda olan bir yerin hizmete açılması çok iyi oldu. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz, bu yüzden tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Yapacak çok işimiz var. Burada güzel şeyler yapıldığı için gerçekten çok memnun oluyorum. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın ardından söz alan Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, şunları söyledi: “Hayırlı olsun diliyoruz, pazarımız kurulsun, güzel olacağına inanıyoruz, Başkanımıza teşekkür ederiz.”

Aldanmaz’ın ardından söz alan Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, “Vekilime ve başkanıma teşekkür ediyorum. Keşan’a kapalı bir pazaryeri kazandırıldığı için mutluyum. Ama bu demek değildir ki bu pazaryeri cumartesi pazarını pasifize edecek. Sakın öyle anlaşılmasın. Burada gece pazarı düşünüyoruz. Hangi sektörde hizmet vermek isteyen varsa herkes katılabilir, duyurumuzu yapacağız. Toplam 6 depomuz var. Tezgah metrelerine göre değişebilir fakat ortalama 100 esnafımız içerde tezgah açabilir.” dedi.

MUAMMER AKSOY CADDESİ BETON YOL ZİYARETİ…

Ziyarette yer alanlar daha sonra Muammer Aksoy Caddesi’nde yürütülen beton yol çalışmalarını yerinde inceledi ve çalışanlara kolaylıklar diledi.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi’nde sona gelinen çalışmalarımızı inceledik. Sayın Vekilimize bilgiler verdik, hep birlikte görevimizin başındayız. Muammer Aksoy Caddesi’nde çalışmalarımızda sona geldik, cezaevi denen noktada son 1 günlük çalışmamız kaldı. Kış planlamamızı Aralık ayının sonu itibariyle bitiriyoruz. Ben firmamıza, personelimize, çalışanlarımıza teşekkür ederim. En büyük teşekkürü de burada sabır gösteren vatandaşımıza etmek istiyorum. Çalışmalar boyunca ciddi rahatsızlıklar verdik ama vatandaşlarımız son derece memnun çünkü Keşan, ana artere kavuşuyor, yıllardır problem olan bir yol için de köklü çözümünü gerçekleştirdik. Keşan’da ilk defa beton yol yapımını denedik. İnşallah yarın yolumuzu tamamlıyoruz. Bir müjde daha vereyim; yapılan yolumuzun yarısını Cumartesi günü açıyoruz. Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum. Belediyemiz olarak vizyonumuzu ve geleceğe bakış açımızı ortaya koymuş olduk.” dedi.

Helvacıoğlu, durak aksesuarları, yaya geçitleri, sokak mobilyaları, ışıklandırmalara devam edeceklerini bildirdi ve şöyle devam etti: “Altyapı ve yol çalışmalarını bitirdik, kısmetse süsleme çalışmalarına da devam edeceğiz. Tepe Mezarlık dediğimiz, Sanayi’nin üst yolundan, Çamlıkent Taksi’ye kadar yolumuz devam edecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayın Vekilimize de desteklerinden dolayı minnettarız”

Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, çalışmanın Keşan trafiğini rahatlatacak bir çalışma olduğunun altını çizerek Keşan trafiğini rahatlatacak bir yol burası, Başkanımız söz verdi, hepimiz söz verdik. Gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Ben Keşan’a hayırlı olsun diyorum. Seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Seçim öncesi verdiğimiz vaatleri Genel Merkezimiz nezdinde de gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Allah razı olsun, tüm ekibimiz ile gece gündüz demeden Keşan’a hizmet etmek için çalışıyoruz. Kar, kış, buz gelmeden de bu yolu tamamlıyoruz. Bu yol tamamlandığında Keşan trafiği nefes alacaktır. Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddemiz en geç bir haftaya kadar trafiğe açılacak. Ben hayırlı olsun diyorum, Keşanlılar çok daha iyilerini hak ediyorlar, güle güle kullansınlar.” şeklinde konuştu.

İSTİKLAL CADDESİ VE TAKSİ DURAĞI ZİYARETİ…

İnceleme heyeti daha sonra İstiklal Caddesi’nde Keşan Belediyesi tarafından yapılan yol ve kaldırım ile peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Tüm güzergah yolunu yürüyerek ve kahve ziyaretleri gerçekleştirip esnaf ve vatandaşla birebir ilgilenerek gezen ekip daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki taksi durağına geçti.

Helvacıoğlu ve Aksal,  burada taksici esnafı ile sohbet etti.

Edirne Valiliği’nin desteği ile Keşan’a kazandırılan ve taksici esnafına çok yakışan duraklarla ilgili konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Edirne Valimiz Ekrem Canalp’in büyük desteği ile Keşan’a taksi duraklarımızı kazandırdık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Keşan’daki taksi duraklarında değişim yaşıyoruz. Taksi duraklarımız kurumsal bir yapıya kavuşuyor. Edirne’deki tüm taksi durakları değiştiriliyor. Duraklarımızda tüm altyapı hazır. Taksici esnafımız şehrimizin en önemli yüzü.” dedi.”

Aksal da taksicilerin şehrin nabzını en iyi tutan esnaf grubu olduğunu belirtti ve yeni duraklarının hayırlı olmasını diledi.

Aksal, “Çok güzel düzenlemeler yapılmış. Desteği nedeniyle Valimize çok teşekkür ediyoruz. Taksici esnafımıza duraklarımız hayırlı olsun. Edirne genelinin tümünde duraklarımız yenilenecek.”

Taksici esnafı da düzenlemeler nedeniyle Keşan Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na, Edirne Valiliği’ne ve Aksal’a teşekkür etti.

YEL DEĞİRMENİNDE İNCELEME YAPTILAR

Aksal, Helvacıoğlu ve beraberindekiler daha sonra vatandaşlarla sohbet ederek Paşayiğit Caddesi’nin girişinde Halk Ekmek Fabrikası önüne konulan ve ilçenin simgesi olan Yel Değirmeni’ne geldi ve burada incelemelerde bulundu ve hatıra fotoğrafı çektirdi.