BSM Çocuk Korosu, “Barış Manço Şarkıları Konseri”nde büyük beğeni topladı

BSM Çocuk Korosu, “Barış Manço Şarkıları Konseri”nde büyük beğeni topladı

Keşan Belediyesi Sanat Merkezi Çocuk Korosu “Barış Manço Şarkıları Konseri”, 21 Şubat 2024 Çarşamba akşamı gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda, saat 20.00 sıralarında başlayan konsere; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Gezer, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile vatandaşlar katıldı.

Konserde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Barış Manço’nun 25’inci ölüm yıldönümü. 25 yıldır kendisini yine anıyoruz ve hep anılacak. Türk müziğini en iyi şekilde temsil ediyordu. Allah rahmet eylesin. BSM’de çocuklarımız çok iyi bir program hazırladı. Bu akşam Barış Manço’nun eserlerini seslendirecekler. Sanat merkezimizi tebrik ediyorum. Yaptığımız en iyi işlerden birisi Belediye Sanat Merkezi’ni kurmak. 10 bine yakın çocuğumuza özgüven, cesaret, paylaşma, dayanışmayı öğrettik. BSM’ye katılan çocuklarımız hayatlarında da başarıyla devam ediyor. Çocuklarımız burada yaşadıklarını hayatları boyunca unutmayacaklar. BSM’den Ege Üniversitesi Konservatuarı kazananlar oldu. BSM’yi daha da büyüteceğiz. Yeni dönemde daha büyük bir BSM yapacağız. Konu sadece ders değil. Onları gelişimi için de çaba sarf etmeliyiz. Belediyecilik sadece asfalt yapmak değildir. Çocuklarımızın da geleceği için çaba sarf etmeliyiz. Onlara gelecek hazırlamalıyız. Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Keşan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Keşan Belediye Sanat Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde, BSM Çocuk Koro Şefliğini Ezo Bekiçboğa üstlendi.

Konserde BSM Çocuk Korosu, Barış Manço’nun ölümsüz şarkılarından oluşan eserlerini seslendirdi.

Yaklaşık 1 saat süren konser büyük beğeni topladı.