Çalgıcı Mektebi Kurtuluş Caddesi’nde unutulmaz bir konser verdi

Çalgıcı Mektebi Kurtuluş Caddesi’nde unutulmaz bir konser verdi

                          Helvacıoğlu: Kurtuluş coşkumuza ortak olan herkese çok teşekkürler

 

Keşan’ın Kurtuluşu’nun 97. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Keşan’a gelen Bursa Çalgıcı Mektebi, Keşan Belediyesi’nin organizasyonunda Kurtuluş Caddesi’nde Keşanlılar’a unutulmaz bir konser verdi.

Kurtuluş İlkokulu önünde hazırlanan alanda sahneye çıkan ekibin konseri saat 20.00 sıralarında başladı.

Bahtiyar Özdemir’in solistliğinde sahneye çıkan ekibi; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliği organizasyon temsilcileri; Fatma Gürses, Orhan Koca ve Özer Gündoğdu ile binlerce vatandaş izledi.

Konserde ekibe ve sanatçılara Helvacıoğlu ve Gürses tarafından çiçek takdimi de gerçekleştirildi.

Bursa Çalgıcı Mektebi de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın hediyesini Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na takdim etti.

Helvacıoğlu konserde Keşanlılar’a şöyle seslendi: “Keşan’ın Kurtuluşu’nun 97. Yılı kutlu olsun. Allah bize 100. Yılı da göstersin inşallah. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi tüm kahraman büyüklerimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz.2 ay önce Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ı ziyaret ettik. Bu ziyarette Bursa Çalgıcı Mektebi’nin Keşan’da sahne almasını istedik. Başkanımız ekibimizi Keşan’a seve seve gönderdi. Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve Orkestra Bölüm Başkanımız Yavuz İbiş Bıçakçı’ya çok teşekkür ediyoruz. Bahtiyar kardeşimizin de müthiş bir sesi var. Ona da çok teşekkür ediyoruz. Kurtuluş coşkumuza ortak olan Keşanlı hemşehrilerimiz ve misafirlerimize de çok teşekkür ediyoruz. Kurtuluş Caddesi alışveriş günlerinde bu yıl fark yaratıldı. İzzetİkram Pazarımız da etkinliklerimize ayrı bir coşku ve farklılık getirdi.” dedi. 

Konser de söz alan Fatma Gürses de şunları ifade etti: "Keşan her zaman her şeyin en iyisine layık. Belediyemize ve tüm destek veren kurumlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Keşan’a en iyisini sunmaya çalıştık. Hem eğlence hem alışveriş iç içe. Katılan herkese çok teşekkürler.”