Çevre Bilincine sahip Anafartalar İlkokulu öğrencilerinden Keşan Belediyesi’ne ziyaret

Çevre Bilincine sahip Anafartalar İlkokulu öğrencilerinden Keşan Belediyesi’ne ziyaret

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı Doğa Dostu Nesiller adlı Erasmus Projesi kapsamında Keşan Belediyesi’ni ziyaret eden Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile temiz çevre ve sıfır atık projeleri üzerine fikir alışverişinde bulundu.

                                               Saat 15.45 sıralarında Keşan Belediyesi’ne Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, okul ve proje öğretmeleri ve veliler  ile gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak temiz bir çevre oluşturulması ile sıfır atık projelerine çok önem verdiklerini, bu anlamda yürütülen her çalışmaya büyük önem verdiklerini ifade etti.

                                               Ahmet Yenice, Yekta Baydar, Rasim Ergene ve Anafartalar, Fatih Sultan Mehmet ile Raşit Efendi İlkokulu’nu kapsayan proje kapsamında çocuklarda çevre bilinci oluşturulması ve doğa dostu  bir nesil oluşturulması amacıyla böyle bir proje hazırlandığını belirten Saz, “Okullarımızda ve ilçemizde çeşitli faaliyetler yürütülecek sonrasında da 12 öğretmenimiz Finlandiya’da konuyla ilgili eğitimlere katılacak.

                                               Çocuklarda çevre bilinci oluşturulması ve doğa sevgisi aşılanması amacıyla hazırlanan projeyi Keşan Belediyesi olarak sonuna kadar desteklediklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Temiz bir gelecek çocuklarla gelecek. Biz belediye olarak çevreyi ve sıfır atık projelerini çok önemsiyoruz. Keşan’ı sizlerin desteğiyle çok daha güzelleştireceğiz, çocuklarımıza güzel vakitler geçireceği parklar oluşturacağız. Keşan’lı olmaktan gurur duyacağımız eserler bırakmalıyız ilçemize. Bunu sizler çevreye duyarlılığınızla bizlere çok iyi gösteriyorsunuz. Biz göreve geldiğimizden bu yana çevreye ne kadar duyarlı olduğumuzu gösterdiğimiz duyarlılık projelerimize hız verdik. Bundan sonra da bu projelerimize daha da hız vereceğiz.” dedi.

                                               Helvacıoğlu, okulların ihtiyaçlarının giderilmesinin en öncelikli yapılacaklar arasında yer aldığını kaydetti ve hem öğrencilere hem de öğretmen ve velilere ziyaret nedeniyle teşekkür etti.