Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte aracı Keşan’a hayırlı olsun

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte aracı Keşan’a hayırlı olsun

Keşan Belediyesi; temizlik faaliyetlerinde önemli bir görev üstlenecek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden hibe edilen çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracını İzmir’den teslim aldı.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu ve Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman tarafından teslim alınan araçla birlikte Keşan’ın daha temiz bir kent olması amaçlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden hibe edilen araç sayesinde, çöp konteynerlerini yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılacak, görüntü kirliliği ve koku oluşumu engellenecek, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilecek.

Nuran Uslu, aracın Keşan Belediyesi’ne hibe edilmesini sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere tüm yetkililere Keşan halkı adına teşekkür etti.

Çöpleri toplamak kadar, konteyner ve bulunduğu alanların temizlik dezenfektesinin de çok önemli olduğunu vurgulayan Uslu, araç sayesinde özellikle yaz aylarında oluşan kokunun önüne geçileceğini, konteynerlerin yıkanıp temizlenerek vatandaşların hizmetine temiz bir şekilde sunulacağını söyledi.