Cumartesi günü 7 noktada sebze-meyve pazarı açılacak

Herkes ikametine en yakın pazara gidecek

 

https://www.facebook.com/KesanBelTr/videos/782589535727729

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilen Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu  toplantısı sonrası ilçedeki pazaryerlerinin kurulmasıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

                Saat 15.30 sıralarında başlayan ve Keşan Hükümet Konağı önünde yapılan açıklamada; Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz ve Zabıta Müdürü GökhanYılmaz da hazır bulundu.

                Pazaryerlerinin açılması konusunda Hıfzıssıhha Kurulu olarak Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın önderliğinde toplandıklarını belirten MustafaHelvacıoğlu, “Oda Başkanımız, Zabıta Müdürümüz ile toplantıya katıldık. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla; Cumartesi günü Keşan’da sebze ve meyve pazarı kurulacak. Mücavir alanlarımız Erikli ile Yayla’da ve Paşayiğit Mahallemizde, İspat Camii Mahallemizde Perşembe Pazarı’nın kurulduğu alanda, Çarşamba Pazarında, Salı Pazarında ve Çok Amaçlı Pazaryerimizde Cumartesi günü meyve-sebze pazarımız kurulacak. Pazarlarımızdaki tezgahsayıları 100’ü geçmeyecek. Yani Cumartesi günü şehrimizin 7 noktasında pazar kurulacak. Köylerimize araçlar gidecek ve köy meydanlarında satış yapabilecek. Pazarcılarımız Enez ve İpsala’ya da gidebilecek. Pazara gidecek olan vatandaşlarımız tam kapanmadan muaf olacak. Bu konuda sorun yok. Ancak tam kapanma kapsamında kapalı olan iş yerlerimiz açık olmayacak. Altını çiziyorum sadece sebze-meyve tezgahları açık olacak. En fazla 100 tezgah açılacak. Bayram öncesi pazar kurulup-kurulmayacağı konusu yine kurul olarak görüşülecektir. Denetim noktasında kolluk kuvvetlerimiz çok sıkı önlemler alacak. Herkes ikametine en yakın pazara gidecek. Yoğunluk oluşmasın diye tüm semt pazarlarını aynı anda açıyoruz. Koronavirüs konusunda tedbirlere uyalım. Lütfen pazaryerlerinden alışverişimizi tamamlayıp hemen ayrılalım. Zor günler geçiyoruz. Bu zor günleri de hep birlikte aşacağız.”