Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Başladı

Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Başladı

Serkan Çağrı, Elif Buse Doğan Konserine Büyük İlgi…

                Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü nedeniyle, Cumhuriyet Haftası kapsamında, Keşan’da 4 gün boyunca düzenlenecek etkinlikler 27 Ekim 2019 Pazar günü başladı.

 

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi,  Trakya Üniversitesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikler; 27 Ekim 2019 Pazar günü Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda Serkan Çağrı ve Elif Buse Doğan Konseri ile başladı.

 

 

Saat 20.00’de Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda başlayan ve Keşan Belediyesi Medya İletişim Personeli Erdoğan Demir’in sunumu ile başlayan konseri Keşan Kaymakamı Mustafa Helvacıoğlu, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker, İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, mahalle muhtarları ile 600’e yakın vatandaş izledi.

 

 

Konser öncesi konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi. “Sanatçının kıymeti ve sanatçının önemi ülkemizde de daha da anlaşılmaya başladı. İnşallah bu akşam dünya sanatçısı hemşehrimiz Serkan kardeşimizi bağrımıza basacağız. Bu gece bize güzel bir dinleti sunacak. Cumhuriyet etkinlikleri vesilesi ile bu konserden keyif alacağınızı düşünüyorum. Kendisi de heyecanla  sizlerle buluşmayı bekliyor. Cumhuriyetimizin ilanının 96.yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, bu yıl dört gün süren festival niteliğinde sanat, kültür ve gösteri etkinliği gerçekleştiriyoruz. Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediye Başkanlığı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi olarak hep beraber güzel etkinliklere imza atacağız. Ben Sayın Kaymakamımın önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze ve Trakya Üniversitesi yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 96.yıldönümünü kutluyorum, cumhuriyetimiz sonsuza kadar devam etsin. Atamıza,  atalarımıza,  Cumhuriyetimizi kuran Yüce Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunuyoruz. Hep beraber nice nice 96 yıllara diliyorum. Allah vatanımızı, toprağımızı, bayrağımızı korusun. Bugünlerde biliyorsunuz Cumhuriyetimizin 96. yılına denk gelen Barış Pınarı harekatında mutlu bir sonla çıktığımızı görüyoruz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin dileğiyle şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin. Atatürk’ten başlayarak, tüm komutanlarımıza tüm erlerimize buradan rahmet ve şükranlarımı diliyorum.”

 

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından Serkan Çağrı ve Elif Buse Doğan yaklaşık 2 saat süren nefis bir müzik ziyafeti ile Keşanlıları coşturdular.

 

Konserden sonra sahneye gelen Helvacıoğlu, Çağrı ve Doğan’ı bu güzel gece için tebrik ederek çiçek takdim etti.

 

 

Etkinlikler çerçevesinde yine 27 Ekim 2019 Pazar günü Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Kültür Merkezi’nde 12.30-14.30 ve 16.30 saatlerinde İlker Kılıçer adlı Pandomim sanatçısı tarafından çocuklar için ve saat 19.00’da da büyükler için Pandomim gösterisi sunuldu.

 

12.30’da gerçekleşen Pandomim gösterisine katılan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, çocuklarla gösteriyi izleyerek gösteri sonunda da Sanatçı İlker Kılıçer’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

28 Ekim 2019 Pazartesi günü Keşan Belediyesi Konferans Salonu’nda 11.00-13.00 ve 15.00 saatlerinde  ‘Ormanın Sesi’ adlı oyun sergilendi.

 

Bu oyununun bir bölümünü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da izledi.

 

Oyunun diğer seansları yoğun ilgi gördü ve çocuklar Keşan Belediyesi tarafından Türk Bayrakları ile bayramın coşkusunu doyasıya yaşadılar.

 

Helvacıoğlu oyunu izlemeye gelen çocukların Cumhuriyet Bayramını’da kutladı.

 

Etkinlikle , 29 Ekim 2019 Salı akşamı saat 18.00’de Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’ndaki Bahçeşehir Koleji Vals ve Drama Gösterisi, saat 20.00’de Fener Alayı ile devam edecek.

 

 Fener Alayı, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü önünden toplanacak kortejin Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürümesi ile gerçekleitirilecek. Burada ise Gencer Savaş Bandosu gösterisi ile Keşanlılarla birlikte olacak.

 

Etkinliklerin son gecesi de 30 Ekim 2019 Çarşamba akşamı saat 20.00’de de Keşan Belediyesi Konferans Salonu’nda Balkan Senfoni Orkestrası tarafından konser verilecek.

 

Etkinliklere tüm Keşanlı çocuklar ile Keşan halkını davet eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Cumhuriyetimizin 96.yılını tüm halkımızla onur ve gurur içinde kutlayacağız. Tüm halkımızı da cumhuriyet coşkusunu yaşamaya davet ediyorum “dedi.