Dikkat! Muammer Aksoy Caddesi 10 Gün Trafiğe Kapalı

Dikkat! Muammer Aksoy Caddesi 10 Gün Trafiğe Kapalı

Muammer Aksoy’da çarşamba günü beton yol serimine başlanıyor. 10 gün araç girişi çıkışı yapılamayacak

 

Keşan Belediyesi tarafından Muammer Aksoy Caddesi’nde beton yol yapımı öncesi yürütülen çalışmalar son aşamaya geldi ve 18 Aralık 2019 Çarşamba günü beton yol serimine başlanıyor.

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran ve beton yol yapımı yüklenici firması Serin Beton Yetkilisi Salih Kurnaz, 16 Aralık 2019 Pazartesi günü beton yol yapımı çalışmaları sırasında karşılaşılacak durumlar ve dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi verdi.

Muammer Aksoy Caddesi’nde öncelikli olarak yol ve kaldırım sökümlerini gerçekleştirdiklerini, zemin düzleme çalışmalarını tamamladıklarını, kaldırım ve refüjlerin hepsinin yenilendiğini belirten Kılıç, “Yolda mevcut zemini kazıyıp, sağlam zemine ulaştık ve stabilize malzeme ile zeminimizi iyileştirdik. Yürüttüğümüz bu çalışmaların ardından sıra beton yol serimine geldi. Keşan’da ilk kez beton yol yapımını gerçekleştireceğiz. Sıkıştırılmış beton yol yapımına 18 Aralık 2019 Çarşamba günü başlamış olacağız.” dedi.

Muammer Aksoy Caddesi’nde son aşamaya gelindiğini bildiren Yılmaz ise vatandaşların araç trafiği konusunda dikkat etmesi gerekenlerle ilgili şunları aktardı: “Muammer Aksoy Caddemizde yol yapım çalışmalarının engellenmemesi ve bozmaması açısından 10 gün süre ile caddede araç trafiğine hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Caddede yaşayan vatandaşlarımız kısa süreli sıkıntı yaşayabilirler ancak yol tamamlandığında ilçemiz trafik akışı açısından yepyeni bir ana artere kavuşulacak. Bu yol ilçedeki trafik yoğunluğunu çok ciddi oranda azaltacak. Yapım çalışmaları sırasında vatandaşlarımızdan bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Cadde üzerinde araç bırakılmamalı. Apartman altlarında otoparklarda bulunan araçlar eğer 10 günlük süre zarfında kullanılacaksa şimdiden buralardan çıkarılmalılar. Caddemize bağlantılı alternatif yollarımızın sayısı çok fazla, vatandaşlarımız buraları da kullanabilirler. Kurallara uymayan ve araçlarını caddeden kaldırmayanların araçlarını çekici marifetiyle kaldırmak zorunda kalacağız.”

Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran da caddedeki yol yapım çalışmaları öncesi gerekli altyapı çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti ve şöyle konuştu: “Çarşamba günü başlayacak beton yol serimi sırasında ana taşıyıcı borularımızın silindirden zarar görmemesi için çarşamba gününden sonra 3 gün boyunca Aşağı Zaferiye, Büyük Cami, İspat Cami mahallelerinin bir kısmında ve İstasyon Mahallesi’nde su kesintileri yaşanacak. Bu konuda vatandaşlarımızı tedbirli olmaları gerekiyor.”

Yüklenici Firma olan Serin Beton Yetkilisi Salih Kurnaz da Keşan Belediyesi ile güzel bir işbirliği içinde Muammer Aksoy Caddesi’nde yol yapım çalışması yürüttüklerini anlattı ve şunları ifade etti: “Yolumuzun yapımının son aşaması olan beton yol serim dönemine geldik. Çarşamba günü kısmetse beton yol serimimize başlıyoruz. Vatandaşlarımızdan çalışmalarımıza destek olmalarını bekliyoruz. Çok güzel bir yolu 10 gün içinde tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Keşan’a hayırlı olsun.”