DOÇEK’ten Keşan Kent Müzesi’ne ziyaret

DOÇEK’ten Keşan Kent Müzesi’ne ziyaret

  1. Alay da Kent Müzesinde Yerini Alıyor

                Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK)Başkanı Hakan Eşme ile Yönetim Kurulu ve DOÇEK üyeleri 17 Temmuz 2020 Cuma günü çalışmaları devam eden Kent Müzesi’ni ziyaret ederek Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı'dan proje hakkında bilgi aldı.

Eşme ve beraberindekiler müzedeki son çalışmaları yerinde incelediler.

Eşme, müzenin Keşan için önemli bir sosyal ve kültürel yatırım olacağını;  Keşan’ın tarihinin gelecek nesillere aktarılması konusunda ciddi görev ve sorumluluklar üstleneceğini belirtti.

DOÇEK’e ait doküman, yöre ile ilgili çalışma ve fotoğraf arşivinin de müzede kullanılabileceğini söyleyen Eşme, 27. Alay'ı anlatan, gelecek nesillere aktarabileceğimiz bir bölümün oluşturulması için de destek olacaklarını söyledi.

Hakan Eşme, kurulacak müze için Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Müze Koordinatörü Aslı Avcı ve müze çalışanlarına teşekkür etti.

Avcı da müzeyi ziyaret eden DOÇEK Başkanı Hakan Eşme ve DOÇEK üyelerine teşekkür ederek “STK’larımızın ziyaretleri bizlere güç katıyor. Yapacağımız işbirlikleri, verdikleri destek, sağlayacakları katkı ile müzemiz kentimize yakışır, herkesin kendisinden bir şeyler bulabildiği, yaşayan bir müze olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sn.Hakan Eşme'ye ve DOÇEK üyelerine yanımızda oldukları için teşekkür ederiz” dedi.