Erikli Sahili’ne MOBESE Kameraları Kuruldu

Erikli Sahili’ne MOBESE Kameraları Kuruldu

Keşan Kaymakamlığı tarafından Erikli Sahili’ne kurulan ve altyapı çalışmaları Keşan Belediyesi’nce tamamlanan Erikli’deki MOBESE Sistemi ile ilgili olarak Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü Erikli Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.

                                       Burada Erikli Jandarma Komutanı ile görüşen Helvacıoğlu, Erikli’ye kurulan MOBESE’lerin çalışmalarını ve kamera görüntülerini yerinde inceledi.

                                       Helvacıoğlu, 2’si Erikli Köyü girişinde, 2’si Mecidiye’den Erikli’ye girişte, 3’ü de Erikli’de en yoğun olarak kullanılan alanda olmak üzere 7 adet MOBESE kamerası bulunduğunu belirterek “Bu kameralar çok yüksek çözünürlüklü ve bu sayede plaka ve yüz tanıma işlemi yapılabiliyor. Güvenli bir Erikli yaratmak için söz vermiştik, sözümüzü tutuyoruz. Vatandaşlarımız bu MOBESE kameraları sayesinde daha güvenli bir şekilde Erikli’nin Sokak ve caddelerinde yürüyebilecek. “dedi.

                                       Sorumluluk alanları olan tüm yerleşim yerlerinin daha güvenli hale gelmesi için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını ve yapacaklarını da belirten Helvacıoğlu konuşmasına şöyle devam etti.

                                       Halkımızın güvenliğine çok önem veriyoruz. Güvenlik varsa orada yatırım vardır. Kameraların kayda başlamasıyla birlikte caydırıcı özelliğinden dolayı olumsuz olay yaşanma sayısında çok ciddi düşüşler olacak. MOBESE kameraları herhangi bir olay meydana geldiğinde ise kolluk kuvvetlerine ve adli mercilere olayın çözümü noktasında çok önemli bir destek sağlayacak”

                                       Erikli Jandarma Komutanı Erikli’ye kurulan MOBESE’lerin suç konusunda caydırıcı özelliğinin bulunduğunu belirterek bu konuda kendilerine gerekli desteği sağlayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.