Erikli Su Arıtma Tesisi’nde proje çalışmaları başladı

Erikli Su Arıtma Tesisi’nde proje çalışmaları başladı

Keşan Belediyesi, mücavir alanları içinde yer alan her yaz mevsiminde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Erikli Sahili’nin önemli bir sorunu olan Atık Su Artıma Tesisi için kolları sıvadı.

Erikli Sahili’nin çevresel sürdürülebilirliği ve sağlıklı yaşam alanı oluşturma hedefi doğrultusunda İller Bankası’ndan bölgeye gelen heyet gözetiminde arıtma tesisinin zemin etüdü gerçekleştirildi.

Erikli’deki faaliyetler hakkında açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tesisin modernize edilmesi yönünde çalışmaların devam ettiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Yeni dönem hedeflerimizden birisi olan Erikli’deki atık su artıma tesisimizin projesi için zemin etüdü çalışmalarına başladık. Bu kapsamlı inceleme sürecinin ardından, ileri teknoloji kullanarak Erikli’de çevreye duyarlı bir şekilde atık suyumuzu arıtacağız. Tesisimiz, Saros’un incisi Erikli’nin çevresel geleceğine olduğu gibi; turizmi kalkındırarak, ekonomik refahına da katkı yapacak.” diye konuştu.

Çevre konusunda Keşan Belediyesi’nin ödün vermeden çalıştığını ve sağlığı ön plana koyarak çalışmaya devam edeceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Çevre dostu ve sürdürülebilir tesis ile Erikli’nin daha güzel olması, daha da ileriye gitmesi için, tüm sorunları bir bir çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.