Ertan Erkan, sokağa çıkma kısıtlamasında minibüs ulaşımı hakkında bilgilendirdi     

Ertan Erkan, sokağa çıkma kısıtlamasında minibüs ulaşımı hakkında bilgilendirdi     

Minibüsçüler, cumartesi günü izin belgeli vatandaşları, bayramda ise sağlık, emniyet, güvenlik ve kamu düzenini sağlamak için görevli olanları taşıyacak.

:::::::::::::::::::::::::::::::

S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ertan Erkan, Korona Virüs tedbirleri nedeniyle Ramazan Bayramı’nda 4 gün boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olması sebebiyle, ilçede yürütülecek minibüs faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

                Keşan Belediyesi ile ortak alınan karar doğrultusunda 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü 10:00-17:00 saatleri arasında Keşan’daki şehiriçi minibüslerin 1’er saat arayla hizmet vereceğini bildiren Erkan ancak bu hizmetin sadece izin belgeli vatandaşları kapsayacağının altını çizdi.

                Ertan Erkan, minibüsçülerin; 24-25-26 Mayıs tarihlerini kapsayan Ramazan Bayramı’nda ise sokağa çıkma kısıtlaması olmayan; sağlık, emniyet, güvenlik ve kamu düzenini sağlamak için görevli olan personellerin ulaşımının sınırlı sayıdaki araçlarla sağlanacağını aktardı.

                Erkan, minibüslerin; sokağa çıkma kısıtlamasındaki faaliyet yürüteceği zaman ve taşıyabileceği kişilerin durumuyla ilgili 0 543 711 28 11 No’lu telefondan bilgi alınabileceğini ifade etti ve Keşan ve bölge halkının Ramazan Bayramı’nı kutladı.