Fırın, bakkal ve marketler dışında ekmek satışı yasaklandı Zabıta ve ilgili kuruluşlar genelge doğrultusunda sıkı denetim gerçekleştirecek

Fırın, bakkal ve marketler dışında ekmek satışı yasaklandı Zabıta ve ilgili kuruluşlar genelge doğrultusunda sıkı denetim gerçekleştirecek

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Corona Virüs salgını önlemleri kapsamında yayınladığı genelge doğrultusunda uyulması gereken kurallar hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Keşan Fırıncılar Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Saat 16.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Belediye Meclisi Üyesi Müslim Çekiç ile birlikte, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül ve dernek üyesi fırıncılarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, genelgeye göre fırın, market ve bakkallar dışında pazar ve manav gibi yerlerde, sokaklarda ve seyyar araçlarda ekmek satışının yasaklandığını bildirdi.

Helvacıoğlu, Zabıta Müdürlüğü’nün, ilgili denetleyici kuruluşlarla birlikte bu genelge doğrultusunda vatandaşların sağlığını korumak için sıkı bir şekilde denetim gerçekleştireceğini bildirdi.

Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uygun satışlar yapacaklarını bildirdi ve fırın, bakkal ve marketler dışında ekmek satışının yasak olduğunun altını çizdi.