Göçmenler, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmini Belediye Protokol ile izledi

Göçmenler, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmini Belediye Protokol ile izledi

Balkan göçmeni vatandaşlar, Keşan Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda Türk spor tarihine damga vuran Milli Sporcu Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmini izledi.

Organizasyona; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Garnizon Komutanı Piyade Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve bazı yönetim kurulu üyeleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediye Meclisi Üyeleri Nehir Gergin ve Erhan Engin, İl Genel Meclisi Üyesi Halil Bayazıt ve Balkanlar’dan ana vatanlarına göç eden vatandaşlar ve aileleri katıldı.

2017 yalında hayata veda eden Türk halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmde hem hüzünlendiklerini hem de gururlandıklarını ifade eden Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “Çok güzel bir film olmuş. Hem insanlık hem de spor tarihinde adını altın harflerle yazdırmış Naim Süleymanoğlu’nun hayatını o dönemde Balkanlar’dan ana yurtlarına göç etmiş vatandaşlarımızla izledik. 16 yaşında iken rekor kırarak dünya şampiyonu olan 7 dünya, 6 Avrupa şampiyonluğu bulunan Türk halterci Naim Süleymanoğlu çok önemli bir kişilik. Kendisiyle gurur duyuyoruz.
Filmde herkes kendisinden bir parça bulurken o günleri hatırlayanlar oldu.”

Aileler organizasyon nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.