GÜNEKAB'ın 2020 yılı bütçesi 3 milyon 535 bin 941 TL olarak açıklandı

GÜNEKAB'ın 2020 yılı bütçesi 3 milyon 535 bin 941 TL olarak açıklandı

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Meclisi'nin olağan toplantısı 25 Aralık Çarşamba günü yapıldı.

Saat 14.00’te, Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda, GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran başkanlığında başlayan toplantıda GÜNEKAB Meclisi gündem maddelerini görüşerek karara bağladı. GÜNEKAB Meclisi ilk olarak 2020 yılı Birlik Bütçesi'ni ele aldı. Madde hakkında bilgi veren Birlik Müdür Vekili Serbay Aksu, 2020 Yılı Birlik Bütçesi’ni gelir ve gider olmak üzere 3 milyon 535 bin 941 TL olarak belirlediklerini ifade etti. Bütçe oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra 2020 Yılı Atık Ücret Tarifelerinin belirlenmesi konusu ele alındı. Üye mahalli idarelerden ton başına 35 TL, üye olmayan iş yerlerinden ve resmi kuruluşlardan ton başı 140 TL, birlik üyesi olmayanlardan ayda 1.200 tondan az olmamak üzere getirilen atıklardan ton başına 100 TL alınması oybirliği ile kabul edildi.

Birlikte çalışmakta olan 4 sözleşmeli personelin 2020 yılında sözleşmelerinin yenilenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Birlikte çalışmakta olan 1 geçici işçinin 2020 yılında vize edilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 49 yıllığına kiralanan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Sahası’nın arazi kullanım bedelinin ödenmesi için kredi alınmaması oy birliği ile kabul edildi. 

Toplantıda son olarak aktarma istasyonu yapımında kullanılmak üzere taşınmaz alımı için Birlik Başkanı Olcay Soran’a oy birliği ile yetki verildi. Birlik Başkanı Soran, GÜNEKAB'ın Aralık ayı Meclis Toplantısı'na katılan meclis üyelerine teşekkür ederek alınan kararların GÜNEKAB ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.