Haydi Keşan!

Haydi Keşan!

Ormanlarımızı temizliyoruz, yangınlardan koruyoruz

Keşan Belediyesi, farkındalık yaratmak adına Kent Orman’ında temizlik kampanyası düzenliyor

Mustafa Helvacıoğlu: “12 Ağustos’taki kampanyamıza tüm haklımızı davet ediyoruz”

 

 

Keşan Belediyesi, orman yangınları konusunda farkındalık yaratmak adına 12 Ağustos 2021 Perşembe günü Keşan Kent Orman’ında temizlik kampanyası düzenleyecek.

Keşan Belediyesi, orman yangınları açısından riskin arttığı dönemde, ormanlık alanlarda biriken ve yangın riskini arttıran cam, plastik ve kağıt atıkları farkındalık kampanyası ile toplayacak.

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 12 Ağustos 2021 Perşembe günü belediye personelinin katılımıyla 07.30-09.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan kampanyaya tüm vatandaşları davet etti.

Kampanyaya katılacak olan vatandaşlarla 07.30’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi arkasında bulunan Cennet Tepe önünde buluşacaklarını söyleyen Mustafa Helvacıoğlu, tüm vatandaşların katılımıyla temizlik kampanyasına Kent Ormanı’ndan başlayacaklarını kaydetti.

                Kampanyayı “Ormanlarımızı temizliyor, yangından koruyoruz” sloganı ile başlattıklarını belirten Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza ve ormanlarımıza toz kondurmuyoruz. Temiz bir Keşan için çevrenizde biz varız. 12 Ağustos 2021 Perşembe sabahı 07.30-09.30 saatleri arasında Kent Ormanı’nda temizlik kampanyamızı gerçekleştireceğiz. Bu kampanyanın amacı orman yangınları ve çevre temizliğine karşı farkındalık oluşturmak. Ormanlarımızda, piknik yapılan yerlerde gelişi güzel şekilde çöp ve cam şişeler çevreye atılmış durumda. Bugünlerde orman yangınları açısından hassas bir dönemdeyiz. Bu cam şişe ve çöpler de orman yangınları açısından riski arttırıyor. Bu nedenle ormanlarımızı korumak adına bu şekilde bir kampanya düzenledik. 2 saat sürecek olan kampanyamıza personelimiz de katılacak. Tüm vatandaşlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızı kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz. Kampanyaya personelimiz de destek verecek. Kampanyaya katılan personelimiz saat 10.00’da iş başı yapacak ve mesaileri ise 16.30’da bitecek. Tüm vatandaşlarımızı da kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz. Kent Ormanı’mızdan başlayarak olası bir yangına karşı ormanlarımızı korumak adına camdan, plastikten, kağıtlardan temizlemek için kolları sıvıyoruz. Sabah 07.30’da Nefes Yolu’nda, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi arkasında bulunan Cennet Tepe önünde buluşacağız. Vatandaşımıza kampanyada kullanacakları eldiven, çöp poşeti gibi malzemeleri belediye olarak biz vereceğiz. Bu bir farkındalık kampanyasıdır. Tüm hemşehrilerimizi kampanyaya katılmaya bir kez daha davet ediyorum.”