Helvacıoğlu; Aksal ve İba’ya belediye yatırımlarını anlattı

Helvacıoğlu; Aksal ve İba’ya belediye yatırımlarını anlattı

Helvacıoğlu: Keşan Belediyesi güç birliğiyle, hizmette projeleriyle

fark yaratmaya devam ediyor

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Keşan’a hibe edilen konteyner yıkama ve dezenfekte aracının tanıtımının ardından AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya Keşan’da belediye tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili yerinde bilgi verdi.

                İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki maske temin noktasına giden heyete Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin Korona Virüs tedbirleri kapsamında yürüttüğü çalışmalar ve maske temini hakkında açıklama yaptı.

                Keşan’da maskesiz kimse kalmaması için çok ciddi bir çalışma yürüttüklerini anlatan Helvacıoğlu, pazar günü 65 yaş üstü vatandaşların dışarı çıkmasına izin verilmesiyle ilgili olarak şehrin 12 noktasında maske dağıtımı gerçekleştirileceğini ifade etti.

                Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Keşan Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Kunduracılar Çarşısı’na geçti.

                Aksal ve İba’ya burada Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve çalışma yürüten teknik ekip tarafından bilgi verildi.

                Kunduracılar Çarşısı’nı tarihi dokusuna uygun şekilde projelendirdiklerini ve çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Helvacıoğlu, çarşı tamamlandığında bölgenin hem ticaret hem de turizmine büyük bir ivme kazandıracağını aktardı.

                Mustafa Helvacıoğlu, Korona Virüs nedeniyle çarşının açılış tarihini biraz ertelemek zorunda kaldıklarına vurgu yaptı ancak Çarşı bittiğinde Keşan’a yakışan çok güzel bir alan kazandırılacağını ifade etti.

                Aksal, İba ve beraberindekiler daha sonra yapımı devam eden Muhtar Ali Çevikel Caddesi’ne geçti.

                Kaldırım ve yol çalışmalarının yapımı tamamlandığında Keşan’ın trafik yoğunluğunun azalacağını ve ilçenin ana arter bir yola kavuşacağını anlatan Helvacıoğlu Keşan Belediyesi’nin hizmette projeleriyle fark yaratmaya devam edeceğini dile getirdi.

                Hemşehrilerinin her şeyin en iyisine layık olduğunu kendilerinin de güç birliği ile Keşan’a en iyi hizmetleri sunmaya devam edeceklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, caddedeki çalışmalarda durak, indi bindi, yeşil alan çalışmalarını bölgedeki esnaf ve vatandaşla birlikte planladıklarını ifade etti.

                Heyet son olarak LİDAŞ Lisanslı Depoları’na geçti ve burada yürütülen işlemlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder’in de katıldığı bu programda Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Lisanlı Depoculuk faaliyetleri ile ilgili heyeti bilgilendirdi.

Aksal ve İba da Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü projelerin insan ve hizmet odaklı olduğunu belirtti ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman destek olmayı sürdüreceklerini kaydetti.