Helvacıoğlu: Keşan artık hava kirliliği ile  anılmıyor, hava kalitemiz günden güne zenginleşiyor

Helvacıoğlu: Keşan artık hava kirliliği ile anılmıyor, hava kalitemiz günden güne zenginleşiyor

 

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü ve Keşan İşletme Yöneticisinden Keşan Belediyesi’ne ziyaret:

 

 

- Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 20 bine yaklaşan doğal gaz abonesi ve belediyenin etkin kömür denetimlerinin sonucu Keşan’ın artık hava kirliliği ile anılmadığını bildirdi ve “Keşan’ın hava kalitesi her geçen gün zenginleşiyor.” dedi.

- Bu yıl 3 bin yeni doğal gaz abone bağlantısı hedefleniyor

- İzzetiye ve Paşayiğit mahallelerinin de doğal gaza kavuşması için çalışmalar sürüyor.

::::::::::::::::::::::::::::::

 

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, GAZDAŞ Keşan İşletme Yöneticisi Murat Aras, 13 Nisan 2021 Salı günü, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ederek bölgede yürütülen doğal gaz çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundular. 

Saat 15.30 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen Pekdemir ve Aras’ı, Helvacıoğlu ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı karşıladı.

Ziyarette, Keşan’daki doğalgaz abone bağlantı durumu ve bunun sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da doğalgaz abone bağlantı sayısının 20 bine yaklaştığını bildirdi ve bunun olumlu sonucu olarak Keşan’da bu yıl hava kirliliği yaşanmadığının altını çizdi.

Helvacıoğlu, bu yıl 3 bin yeni doğalgaz abone bağlantısı beklentisi içinde olduklarını da aktardı.

Keşan Belediyesi’nin yoğun kömür ve hava kalitesini artırma denetimleri ile doğalgazın olumlu etkileri sayesinde Keşan’ın artık hava kirliği ile anılan bir ilçe olmaktan çıktığını kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımız artık temiz hava ile anılan bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor. Keşan Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzle olağanüstü bir kömür denetimi gerçekleştirdik. Keşan’ın havasını kirletenlere karşı idari olarak ciddi yaptırımlar uyguladık. Denetimler ve doğalgazın olumlu etkileri ile Keşan’ın hava kalitesi günden güne zenginleşiyor. Turizm alanı olarak planladığımız İzzetiye Mahallemiz ile OSB’nin geleceği Paşayiğit Mahallelerimizde de doğalgaz çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Ziyarette ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren GAZDAŞ Edirne işletme Müdürü Cumhur Pekdemir de Keşan Belediyesi ile işbirliği ve koordineli şekilde çalışmalar gerçekleştirdiklerine vurgu yaparak şunları söyledi: “Keşan’da yürüttüğümüz doğalgaz bağlantı işlemleri ve altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keşan’da beldelerimiz olan Yenimuhacir ve Beyendik’e de doğalgazı getirme çalışmalarımıza start verdik. Bu çalışmaların devamı gelecek. Keşan ve bölgemizde temiz yakıt olan doğalgazı her yere ulaştırmaya büyük çaba sarfediyoruz.”