Helvacıoğlu, Salı Pazarı esnafı ile buluştu

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Salı Pazarı esnafıyla,

pazarın yeni kurulacağı TMO’nun kapalı ofis depolarında buluştu

 

İzzeti İkram’da başarıya ulaştık, Salı Pazarı ve gece pazarıyla da başarıya ulaşacağız

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 24 Aralık 2019 Salı günü, Salı Pazarı’nda tezgah açan esnafla, pazarın yılbaşından sonra kurulacağı yer olan TMO Ofisleri’nde buluştu ve düzenlemeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kocaman’ın da yer aldığı buluşmada pazarcılara seslenen Helvacıoğlu, “Bu Pazar alanımızı aktif şekilde kullanmak istiyoruz. Hem Salı pazarı sonrasında gece pazarı hem de İzzeti İkram pazarlarımızla esnafımıza ve vatandaşımıza hizmet üretmek istiyoruz. İzzeti İkram Pazarımıza bu Pazar başlıyoruz. Alanı yaptığımız düzenlemelerle kullanışlı ve güvenli bir hale getiriyoruz. Peyzaj düzenlemeleri, altyapı düzenlemeleri, ışıklandırma çalışmaları yürüttük. İzzeti İkram pazarımızda kadınlarımızla birlikte başarıya ulaştık. Salı pazarımız ve gece pazarlarımızla da başarıya ulaşacağız.” dedi.

Oda ve belediye işbirliğinde planlı bir şekilde yapılacak çalışmaların ilk adımlarını attıklarına işaret eden Mustafa Helvacıoğlu, “Öncelikli hedefimiz sistemi oturtmak. Gece pazarımıza bölge ilçeler ve illerden de misafirlerimiz gelecek. Sizlerin de Pazar ve çalışmalarımızla ilgili fikirlerinizi almak için biraraya geldik. Büyümek ve gelişmek için güzel bir fırsat. Heyecanı yüksek bir başkanım. Bu heyecanımdan faydalanılmasını istiyorum. Cumartesi pazarından bile yüksek iş potansiyeline ulaşılacak. Yaz döneminde size mücavir alanlarımızda ortak bir alan oluşturur gece pazarımıza orada devam ederiz.” şeklinde konuştu.