Helvacıoğlu: Trakya Üniversitemizin yerel yönetimlerle  işbirliği şehrimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak

Helvacıoğlu: Trakya Üniversitemizin yerel yönetimlerle işbirliği şehrimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak

Eğitim belediyeciliği şehre hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel yönden katkı verecek

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen ile Dış İlişkiler Birim Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ı belediyede misafir etti ve üniversite ile bölgenin gelişimi için ortak projeler konusunda güç birliği yapacaklarını bildirdi.

Tabakoğlu’nun genç ve dinamik ekibiyle Keşan Belediyesi’ne gerçekleştirdikleri ziyaret nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten Helvacıoğlu, “Üniversitemiz ile geçmişte yaptığımız projeler ve yeni dönemde ortaya koyduğumuz işbirlikleri ve gelecek projelerimizdeki birlikteliklerimizle ilgili görüşüyoruz. Üniversitelerimizin yerel yönetimlerle daha aktif şekilde çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Trakya Üniversitemiz de Rektörümüzle birlikte yerel yönetimlerle daha aktif şekilde çalışmaya başladı. Üniversitemiz ile proje ortaklıklarımızın sayısını artırmalıyız. Belediyemizde akıl terinin önemli bir yeri olması için üniversitemiz ile işbirliği içinde çalışacağız.” dedi.

Eğitim belediyeciliği ile şehre hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel yönden katkı veren bir yönetim anlayışını benimsediklerini, bu anlayışta Trakya Üniversitesi’nin büyük bir payı olduğuna vurgu yapan Mustafa Helvacıoğlu, “Bölgemizdeki üniversitelerimizin yapısını daha da ileri taşımamız gerekiyor. Üniversitesiz bir toplum düşünülemez. Üniversitelerin kentlere olan katkısını çok önemli buluyoruz. Üniversiteler gelişirken şehirleri de beraberinde geliştiriyorlar. Üniversitemizin ziyaretinden dolayı çok memnun olduk, Rektörümüz Sayın Erhan Tabakoğlu ile genç ve dinamik ekibine çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Dinamik bir yapıda olan Keşan Belediyesi ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirten, Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasındaki işbirlikleri konusunda Keşanlı Genç Girişimci ve Akademisyen Burak İşçimen’i görevlendirdiğini ifade eden, belediye ile üniversite işbirliğinin hem şehri hem de toplumu her zaman bir adım öne geçirdiğini aktaran Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da şunları söyledi: “Üniversitemiz ile belediyesi arasında Burak İşçimen Hocamız köprü vazifesi görecek ve çok nitelikli işler ortaya çıkacak. Keşan Belediyesi; girişimci, dinamik ve üretken bir belediye. Biz de üniversite olarak yerel yönetimlerle yapılan işbirliklerini çok önemsiyoruz. Yerel yönetimlerle dışa açılan bir üniversite olacağız. Yerel yönetimler şehri geliştiriyor bizler de üniversite olarak insanı geliştiriyoruz.”

Konuşmaların ardından ziyaret, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü.