Hollanda’dan Keşan Belediyesi’ne gönderilen mamalar KEHAYKO’ya teslim edildi

Hollanda’dan Keşan Belediyesi’ne gönderilen mamalar KEHAYKO’ya teslim edildi

Hollanda’da evini Atatürk ve Çanakkale Müzesi’ne çeviren duyarlı vatandaş Bülent Türker, Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı formayı açık arttırma ile satarak, elde ettiği geliri Trakya’da bulunan sokak hayvanları için harcadı.

​                Türker’in Trakya’daki sokak hayvanları için aldığı mamalardan Keşan Belediyesi’ne gönderdiği mama paketi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından Keşan Hayvanları Koruma Derneği (KEHAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci’ye teslim edildi.

​                Helvacıoğlu, sokak hayvanları için Keşan Belediyesi’ne gönderdiği mama nedeniyle Türker’e teşekkür ederek, “Bu günlerde Keşan Belediyesi olarak sokak hayvanlarımız için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu arada tüm vatandaşlarımızı da sokak hayvanlarımıza yardım etmeye çağırıyoruz. Bizlere bu konuda Hollanda’dan destek veren Sayın Bülent Türker’e de teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

​                KEHAYKO Başkanı Sevinç Cebeci de sokak hayvanlarına sahip çıkması nedeniyle Bülent Türker’e teşekkür etti ve tüm duyarlı vatandaşları sokak hayvanlarına mama konusunda destek olmaya davet etti.