İç İşleri Bakanlığı’nın “Kırmızı Çizgi” uygulaması Keşan’da da hayata geçirildi

İç İşleri Bakanlığı’nın “Kırmızı Çizgi” uygulaması Keşan’da da hayata geçirildi

Yılmaz ve Helvacıoğlu, yaya geçitlerini kırmızıya boyadı

Yaya önceliğine kırmızı ile dikkat çekilecek

 

 

81 ilde eş zamanlı olarak “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” sloganı ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği kapsamında ışıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler Keşan’da da kırmızıya boyandı.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun katılımıyla yaya geçitleri kırmızıya boyadı.

“Yeni dönemde dikkat çekici birçok farkındalık uygulamasına imza attık”

Yaya önceliğine dikkat çeken Helvacıoğlu, “Bugün; ‘Yaya kırmızı çizgimizdir’ diyerek önemli bir farkındalığa dikkat çekiyoruz. Bizlerin öncelikli görevi kamuoyunda yaya önceliği algısını güçlendirmektir. Bu anlamda yeni dönemde dikkat çekici birçok farkındalık uygulamasına imza attık. Yaya geçidi bulunmayan bölgelerimizde yeni yaya geçitleri oluşturmak, deforme olan yerlerde sürekli olarak çizgi belirginleştirme çalışmalar yapmak, özellikle okul önlerinde yaya önceliğine dikkat çeken etkinlikler düzenlemek ve yine yaya geçitlerine uyguladığımız farkındalık görselleri ile bu konuda hassas bir yapımızın olduğunu tüm vatandaşlarımızın bilmesini isterim. Yaya önceliğine vurgu yapan yaya ikonlarımızın sürücülerimiz tarafından da takdir ile karşılanması bizleri mutlu ediyor.” dedi.

“Birbirimize saygılı olmayı öğrenmemiz gerekiyor”

Proje kapsamında; tüm ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da yaya geçitleri kırmızıya boyandığını ifade edenMustafa Helvacıoğlu,“İçişleri Bakanlığı’mızın yapmış olduğu ‘Kırmızı çizgi uygulaması’ belediye ekiplerimiz tarafından yaya geçitlerinde hayata geçirildi. Şunu çok iyi bilmemiz gerekiyor; toplum kalabalıklaştıkça toplumda yaşayabilmek için birbirimize saygılı olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Birlikte yaşama konusundaki saygı kuralları bizim önceliğimiz olmalı. Bu anlamda; yaya önceliği kampanyası kapsamındaki faaliyetlerimizin etkin bir biçimde uygulanması ile sürücülerimizin dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak istiyoruz. Yayaların ve sürücülerin daha düzenli ve güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için KeşanKaymakamlığımız,Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğümüz,Keşan Şoförler ve OtomobilcilerOdamız ve Keşan Belediyesi olarak mücadelemiz sürecek. Ben bu düşünceler ile ‘Öncelik hayatın öncelik yayanın’ diyorum.”

Daha sonra konuşan Yılmaz, uygulamanın hayırlı olmasını diledi.

Uygulama ile sürücülere yaya önceliği mesajı verilmesi hedefleniyor.