İki Kuaförden Geri Dönüşüm Projesi…

İki Kuaförden Geri Dönüşüm Projesi…

Keşan Engelliler Derneği ve Keşan Belediyesi’ne geri atık konusunda bir proje ile iki adet tekerlikli sandalye 14 Ekim 2019 Pazartesi günü teslim edildi.

                                Saat 13.00’de Keşan Engelliler Derneği’nde düzenlenen basın toplantısına Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile Keşan Engellileri Koruma Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan ve proje sahibi kuaförler Kutlay Yörük ve Erdi Akkuş katıldılar.

                                İlk olarak konuşan Büyükkayhan, geri atık projesi konusunda Kutlay Yörük ve Erdi Akkuş’un kendisine gelerek projeden bahsettiklerini belirterek “Alüminyum boya tüpleri, saç spreyleri, şampuan ve oksijen plastiklerini toplayarak engellilere tekerlekli sandalye hibe etmek istediklerini belirttiler. Ben de kendilerine bu düşünceyi değerlendirebileceğimizi söyledim. Kendileri ilk olarak derneğimize iki adet tekerlekli sandalye bağışladılar. Bu kampanyaya Keşan’da bulunan tüm kuaförlerin de katılmalarını arzuladıklarını dile getirdiler. Şahsımın yaptığı araştırmalarda da kuaförler bu konuya destek vereceklerini söylediler. Bu arkadaşlarımızın bu çalışmalarında engellilerimize akülü sandalye almak niyetindeyiz. Tabi ki bu çevrenin vereceği desteğe de bağlı. Arkadaşlarımızın bu çalışmaları nedeniyle kendilerini kutluyor, çalışmalarının devamını diliyorum.” Dedi.

                                Büyükkayhan’dan sonra söz alan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da şunları söyledi. “Keşan Belediyesi olarak geri dönüşüm konusuna büyük önem vermekteyiz. Kuaför arkadaşlarımız bu konu ile ilgili bize gelince kendilerine belediye olarak elimizden geldiğince yardımcı olacağımızı söyledik. Erdi Kuaför ve Saadet Kuaför sahipleri olarak bize ulaşarak ellerindeki alüminyum atıklarını ve geri dönüşüme sağlanacak tüm atıkları geri dönüme kazandırmak istediklerini ve Keşan Engelliler Derneği’ne akülü araç veya tekerlekli sandalye kazandırmak istediklerini belirttiler. Kendilerini derneğin ihtiyaçlarına göre hareket edeceklerini söylediler. Keşan bu konuda daha ileri adımlar atıp her engellimize bir araç, bir akülü araç kazandırılsın diye düşünüyorum.”

                                Son olarak söz alan Kutlay Yörük ve Erdi Akkuş’da, bu projeyi sadece Keşan’da değil tüm Trakya’da uygulamak istediklerini ve daha geniş bir platforma taşıyarak engellilere daha fazla destek olmaya çalışacaklarını belirttiler.

                                Açıklamaların ardından alınan iki tekerlekli sandalye İsmail Büyükkayhan’a teslim edildi.