Kalfalar’dan TOKİ Yediyüz Evler’deki temizlik seferberliği için Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na teşekkür ziyareti…

Kalfalar’dan TOKİ Yediyüz Evler’deki temizlik seferberliği için Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na teşekkür ziyareti…

Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ederek, TOKİ Yediyüz Evler Bölgesi’nde Keşan Belediyesi tarafından yapılan temizlik çalışması nedeniyle mahalle halkı adına teşekkür etti.

                Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı’nın da yer aldığı ziyarette konuşan Kalfalar, “Bölge sakinlerimiz temizlik çalışmasından dolayı memnuniyetlerini bize iletti. Biz de memnuniyeti ve teşekkür dileklerini Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na iletmek için ziyaret gerçekleştirdik. Bölge sakinlerimiz gelişigüzel çöp atılmaması ve uygun görülen alanlarda biriktirme yapılacağı konusunda duyarlı olacaklarını bize iletti.  Bölgemizde dezavantajlı vatandaşlarımızın çocuklarının eğitim aldığı Akın Buluş İlkokulumuz var ve bu okulun bazı eksiklikleri var. Bu konuda da belediyemizden destek bekliyoruz. Şimdiye kadar yapılan destek ve bundan sonra verilecek destek için mahalle halkımız adına Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve ekibine teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

                Ziyaret nedeniyle büyük memnuniyet duyduklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ise şunları söyledi: “Muhtarımız bizimle mahallesindeki sıkıntıları ve çözüm önerilerini paylaştı. Tecrübeli muhtarımıza ziyareti nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Paşa Mahallemizdeki Yediyüz Evler Bölgesi’nde temizlik seferberliği gerçekleştirmiştik. Temizlik konusundaki titiz ve özverili çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Muhtarımızdan temizlik çalışmasından dolayı teşekkürlerini aldık. Muhtarımız haklı olarak temizlik konusuna sadece belediyenin değil tüm vatandaşların sahip çıkması gerektiğini aktardı. Mahalle halkımız temizlik çalışmamızdan memnun kalmışlar ve alanı temiz tutma sözü vermişler. Biz de tüm o bölgedeki vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”  dedi.

Keşan Belediyesi için söz konusu bölgenin en hassas hizmet noktalarından olduğunu, bu bölgeye her türlü hizmeti götürmek için tüm belediyenin canla başla mücadele ettiğini dile getiren Helvacıoğlu, “Bu bölgemizde çevre temizliği, eğitime destek, yol, kanalizasyon, su, yardımlaşma anlamında çok titiz çalışıyoruz.  Vatandaşlarımız da bize bölgeye hizmet götürürken çok yardımcı oluyorlar. Bu bölgemizin Keşan’ın örnek alanlarından olması için çok çalışacağız. Mahallemizde bulunan tüm okullardaki öğrencilerimizin de diğer okullarımızdaki öğrenciler gibi aynı seviyede eğitim alması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze destek olacağız.” şeklinde konuştu.

Yakup Balcı da geçtiğimiz günlerde Yediyüz Evler Bölgesi’nde; Temizlik İşleri, Fen İşleri, Veteriner Hizmetleri ekipleriyle ciddi bir temizlik çalışması yürüttüklerini, söz konusu alana çöplerin toplanması için daha büyük konteynerler yerleştireceklerini, cüruf toplaması için de ekstra çalışma planladıklarını anlattı.