Kemerler bağlandı, “Kazasız Kul Olmaz” büyük beğeni ile izlendi

Kemerler bağlandı, “Kazasız Kul Olmaz” büyük beğeni ile izlendi

İstanbul Gelişim Tiyatrosu tarafından sahneye konulan ve Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan TSO, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğinde Keşanlı sanatseverlerle buluşturulan, Dünyada ilk kez eğitsel gösteri özelliği ile öne çıkan Kazasız Kul Olmaz adlı eğitsel gösteri Keşanlı sanatseverler tarafından ilgi ile izlendi.

Trafik ve iş kazaları konusunda farkındalık oluşturulmasına yardımcı olan oyun öncesi yapılan anons ile izleyicilerden koltuklarda özel olarak tasarlanmış emniyet kemerlerini bağlamaları istendi ve oyun herkes kemerlerini akınca başladı.

Meydana gelen trafik ve iş kazaları ile kazalarda ilkyardımın önemine dikkat çekilen “Kazasız Kul Olmaz” adlı eğitsel gösteri, oyun yazarı ve yönetmeni Zahrettin Çelik ile oyuncu Ceyhun Fersoy‘un muhteşem performansı ile Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

Saat 20.00’de başlayan gösteriyi; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

İzleyicilerin de interaktif şekilde oyuna dahil oldukları oyunda Çelik ve Fersoy, zaman zaman seyircilere trafik kurallarıyla ilgili sorular sorarak, cevabı bilenlere ilkyardım seti hediye etti.

 

Yaklaşık 1.5 saat süren oyun, seyircilerden tam not aldı.

Gösteri sonrası oyunun Keşan’a gelmesinde emeği olan safiye Gülgün Karasulu adına Yüksel Öztürk’e, oyunun paydaşları olan Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan’a Keşan TSO Meclis Katip Üyesi Hüseyin Cinoğlu’na, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin’e ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ve oyuna destek olan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik polislerine plaket takdim edildi.

Gösteride ayrıca, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Öztürk Mustafa Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından oyunculara çiçek de takdim edildi.

Eğitsel gösteri nedeniyle oyunculara teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Sanatçılarımız bizlere eğlenceli ama ders niteliğinde bir oyun sundular. Oyunun ilçemize gelmesinde paydaş olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.