Keşan Belediye 10 Bin Adet Aşure Dağıttı

Keşan Belediye 10 Bin Adet Aşure Dağıttı

Keşan Belediyesi Muharrem Ayı nedeniyle 10 bin adet Aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

                                      Keşan’daki 16 okulda öğrencilere toplam 8 bin Aşure, vatandaşa da 2 bin adet Aşure olmak üzere topla 10 Bin Adet Aşure dağıtıldı.

                                      Saat 12.00’de Ahmet Yenice Ortaokulu’nda gerçekleşen Aşure dağıtımına Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Meclis Üyeleri Sema Kılıç, Olcay Soran, Coşkun Lofçalı ile öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

                                      Özder, Helvacıoğlu, Saz, Kılıç, Soran ve Lofçalı  bir süre öğrencilere Aşure de dağıttılar.

                                      Burada bir açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Muharrem Ayı nedeniyle eş zamanlı olarak 16 okulda kermes yapıldığını belirterek “ Kaymakamlığımız, Keşan Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak bugün kermes yapıyoruz. Kermesleri Aşure Günü’ne denk getirdik. Biliyorsunuz okullarda kermesler hep ilkbaharda yapılıyor. Biz bu yıl erken yapalım istedik. Hem aileleri kaynaştıralım, hem velileri bir araya getirelim. Belediyemiz Aşure Ayı’na denk geldiği için yaklaşık 8 bin aşureyi 16 okulumuza dağıttık. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzde bunu Kaymakamlığımızla beraber organize etti. Herkes bugünden memnun mutlu. Türkiye’de bir örneği oldu mu bilmiyorum ama Keşan’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katkılarından dolayı Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, ilgili kurumlarımıza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilere ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Eğitim en önemli dinamiklerden biri. Ülkemizin eğitimle kalkınacağını, eğitime önem vermemiz gerektiğini bilenlerdeniz. Belediyecilik olarak da eğitim belediyeciliğine önem veriyoruz. Çok iyi uygulamalar göreceksiniz. Meclisimiz ve personelimizle eğitime önem vermemiz gerektiği bilincindeyiz. Hepinize teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. “ dedi.

                                               ŞEHİTLİKTE DE VATANDAŞLARA 2 BİN AŞURE DAĞITILDI

                                      Saat 14.00’te Şehitlik Parkı’nda gerçekleşen aşure dağıtımına da Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç katıldı.

                                      Etkinlikte 2 bin aşure dağıtıldı.