Keşan Belediye İtfaiyesi 2022’de 445 yangına müdahale etti

Keşan Belediye İtfaiyesi 2022’de 445 yangına müdahale etti

 

  • Vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumak için canlarını hiçe sayarak özveriyle çalışan Keşan Belediye İtfaiyesi, 2022 yılında 1041 itfai olayda görev aldı.
  • 87 trafik kazasına, kaza kırım aracı ve ekipmanları ile tecrübeli personelleriyle müdahale eden İtfaiyenin, 6 araç, 27 personel ile 7/24 görev başında olduğunu belirten Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Alp, Keşan Belediye İtfaiyesi’nin kentsel yangınlara ortalama 8 dakikada müdahalede bulunduğunu ve her geçen gün bu süreyi daha da aza indirmek için eğitimler alarak çalıştıklarını kaydetti.

 

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Alp, İtfaiye Müdürlüğü’nün 2022 yılında 1041 itfai olayda aktif şekilde görev aldığını bildirdi.

27 personel 6 araçla Keşan ve bölge halkının can ve mal güvenliğini korumak için çalıştıklarını, acil ve yerinde müdahalerle işlerini büyük bir özveriyle yaptıklarını belirten Alp, “2022 yılı içerisinde 445 ev ve iş yeri,  arazi ve ot yangınına ekiplerimizle müdahale ettik.” dedi.

Kaza kırım aracı ve ekipmanlarıyla 87 trafik kazasında aktif görev aldıklarını belirten Ahmet Alp, 104 insan kurtarma, 96 da hayvan kurtarma operasyonunda can dostlarımızın sağlığını korumak için görev yaptıklarını ifade etti.

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün 7/24 her zaman teyakkuzda olduğunun altını çizen Alp, “Bölgemizdeki tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için 7/24 görev başındayız. Bölgemizin en donanımlı itfaiye ekibi ve ekipmanlarına sahibiz. Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz, güçlü araç ve ekipman kadrosu ile olası bir yangın ve afet durumunda güven veriyor. 2 hızlı müdahale araç rotfire, 1 adet kaza kırım aracı, 1 adet arazöz ve 2 adet merdivenli,  araç olmak üzere 6 araç ve 27 personel ile Keşan'ımıza hizmet veriyoruz. Amacımız Keşan ve bölge halkımıza itfaiye hizmetlerini dünya standartlarında kesintisiz bir şekilde sunarak rahat huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı sağlamak.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin yanı sıra vatandaşların ve iş yerlerinin can ve mal güvenliğini sağlamak için de çalıştıklarının altını çizen Ahmet Alp, Keşan Belediyesi İtfaiyesi’nin kentsel yangınlara ortalama 8 dakikada ulaştıklarını kaydetti.

Alp, yaptıkları eğitim tatbikatları ile bu süreyi her geçen gün daha da aza indirmek için çalıştıklarını vurguladı.

Alp, gece gündüz demeden canları pahasına müdahale ederek, görev yapan Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin, vatandaşların can ve mal güvenliğinin muhafaza edilmesi adına büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışmayı sürdüreceğini bildirdi.

Ahmet Alp, açıklamasını şöyle tamamladı: “Keşan Belediyesi İtfaiyesi olarak 2022’de her dakika, her saniye tetikte, görev başında ve hazır şekilde yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı mücadelemizi verdik. 2022 yılında vatandaşımızın can güvenliğini sağlamak ve çevrede oluşabilecek zararı engellemek için birçok olaya en kısa sürede müdahalede bulunduk. Alevlerin arasında yardım eli bekleyen vatandaşımızın elinden tuttuk, onları hayata ve evlerine bağladık. Görev bilinciyle vatandaşlarımızın hayatını kendi canından önce sayan kahraman mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatlarıyla 2023 yılında da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı personel ve ekipman olarak daha güçlü bir şekilde hazırlanıp faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz”