Keşan Belediye Meclisi 6 Şubat’ta toplanacak

Keşan Belediye Meclisi 6 Şubat’ta toplanacak

Keşan Belediye Meclisi 6 Şubat’ta toplanacak

Keşan Belediye Meclisi Şubat ayı meclis toplantısını 6 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirecek.

Saat 15.00’te Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda meclis şu konuları görüşerek karara bağlayacak.

1) Ulaşım ve Trafik Komisyonu Üyeliğine 1 (Bir) Üye Seçilmesi hususunun görüşülmesi.

2) İlçemizdeki Numarataj Değişikliği ve Caddelere İsim belirlenmesi konularındaki Komisyon Raporlarının görüşülüp onaya sunulması.

3) Keşan Belediyesi İlan, Reklam, Tabela ve Tanıtım Yönetmeliğinin görüşülmesi.

4) Keşan Belediye Başkanlığı ile Yenimuhacır Belediye Başkanlığı arasında yapılacak olan yol süpürme aracı ile ilgili işbirliği protokolü yapılması hususunda Belediye Başkanı                           

Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

5) Belediyemiz Mülkiyetinde olan ve Büyük Cami Mahallesi İsmet İnönü Caddesinde bulunan 43 adet gayrimenkulün 10 yıllığına Kiralama ihalesine çıkarılması yetkisinin Belediye Encümenine verilmesi hususunun görüşülmesi.

6) İlçemizde Salı, Çarşamba. Perşembe ve Cumartesi günleri kurulmakta olan Pazaryeri  İşgaliye  Ücretlerinin yeniden görüşülmesi.

7) İzzetiye Mahallesinin İmar Planında, askı süresi içinde yapılan itirazların görüşülmesi.

8) İlçemiz Anafartalar, Kurtuluş, İstiklal, Paşayiğit, Cumhuriyet, Hastane,  Rasim Ergene ve Necati İşcan Caddelerine ilişkin ön bahçe çekme mesafelerine ilişkin plan değeşikliği  konusunun görüşülmesi.

9) Sayın Nurten ZİNCİRLİ’nin 02.09.2019 Tarihli dilekçesi ile Aşağı Zaferiye Mahallesi,1590  ada, 1 parsel için 3 kat ve %30 olan imar hakkının 4 kat ve %40 olarak plan değişikliği yapılmasına ilişkin talebin görüşülmesi.

10) Ankara İmar Planlama Firması tarafından 14.10.2019 tarihli dilekçe ile Belediyemize sunulan İspat Cami Mahallesi, “81 Ada 1 Parsel İmar Plan Değişikliğinin” görüşülmesi.

11) Sayın Nurettin KARABULUT tarafından Belediyemize sunulan İspat Cami Mahallesi, 6 ada, 18-19 numaralı parsellere ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülmesi.

12) Sayın Mehmet DEMİR tarafından Belediyemize sunulan Orta Cami Mahallesi, 83 ada, 1 parsel için plan değişikliği hususunun görüşülmesi.

13) Belediyemiz Birimlerinden Fen İşleri, İtfaiye, Su ve Kanalizasyon, Temizlik, Veteriner, Muhtarlık, Zabıta, Kültür ve Sosyal İşleri ile Mali Hizmetler Müdürlüğünde kullanılmak üzere ihtiyacı olan 9 adet aracın bağış, hibe veya satın alınması hususunda Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi. 

14) Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ait Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin görüşülmesi.

15) Dilek ve Temenniler.