Keşan Belediyesi Akıllı Şehirler ve Belediyeler Proje Yarışması’na katılıyor

Keşan Belediyesi Akıllı Şehirler ve Belediyeler Proje Yarışması’na katılıyor

Keşan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Aytaç Onur Akay, yaptığı açıklamada, 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde düzenlenecek olan proje yarışmasına 2 proje ile başvuruda bulunduklarını söyledi.

Organizasyonun Ankara ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile düzenlendiğini belirten Akay, Yarışmaya katıldığımız 2 projemizde çok beğenildi ve değerlendirmeye alındı. Projelerimizin dereceye girmesi halinde fikir ödülü olarak 500 bin TL kazanacağız. Fikir ödülü almamız halinde ise ödül alan projemizin uygulama aşamasına geçeceğiz. Projemizi 1 yıl içerisinde ilçemizde hayata geçireceğiz.  Bu aşamada da yapılacak olan yarışmada 1’inci olan projeye 5 milyon, 2.’ye 3 milyon ve 3. olan proje ise 2 milyon TL ödül kazanacak.” dedi.

Yarışmaya katıldıkları projelerin daha önce hiçbir belediye tarafından uygulanmadığına dikkat çeken Aytaç Onur Akay,  Keşan Belediyesi Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade etti.