Keşan Belediyesi’den trafik akış yönleriyle ilgili açıklama

Keşan Belediyesi’den trafik akış yönleriyle ilgili açıklama

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, trafik yön uygulamaları hakkında bilgi verdi

 

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz,  yol ve kaldırım çalışması yapılan; Artı Çarşı, Halk Ekmek Önü Kavşağı, Paşayiğit Caddesi ve Şehit Kom. Er Levent Çembeli Sokak üzerinde uygulanmaya başlanılan trafik yönleri hakkında bilgi verdi.

Yılmaz, Artı Çarşı içinde bulunan Mercan Sokağın şerit genişliğinin, iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı sokağın, Şehitlik Caddesi kesişiminden Demirciler Caddesi kesişimine kadar tek yön olarak uygulanılmaya başlandığı söyledi.

Gökhan Yılmaz, “Aynı şekilde Artı Çarşı içinde bulunan Sebat Sokağın da şerit genişliğinin iki yönlü trafik akışına uygun olmamasından dolayı, sokak üzerindeki araç trafiği, Paşayiğit Caddesi’nden, Önder Caddesi kesişimi ne kadar tek yön olarak uygulanıyor.”

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Paşayiğit Caddesi’nin; Zati Yörüker Caddesi kesişiminde son bulan trafik tek yön uygulamasının, yolun şerit genişliğinin iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokak kesişimine kadar uygulanılmaya başlandı. Hayribey Sokağın, Paşayiğit Caddesi kesişiminde bulunan kavşağın dar olması, üç yönlü seyir eden araçların manevralarının güvenli bir şekilde yapmasının mümkün bulunmamasından dolayı meydana gelen trafik tıkanıklığını gidermek amacıyla, Hayribey Sokak üzerinde bulunan araç trafiğinin; Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokak kesişimine kadar tek yön olarak uygulanıyor. Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokağın şerit genişliğinin, iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı, Sokağın üzerinde bulunan araç trafiğinin; Hayribey Sokak kesişiminden Fevzi Çakmak Caddesi kesişimine kadar tek yön olarak uygulanılmaya başlandı.”

Gökhan Yılmaz, ilçe genelinde cadde ve yol üzerinde oluşturulan yük indirme ve bindirme ceplerinde araç parkları yasakları yasaklandığını, bu alanları amacı dışında kullananlara cezai işlem uygulanacağı sözlerine ekledi.