Keşan Belediyesi Dünya Barış Günü’nde Bin Adet Zeytin Fidanı Dağıttı

Keşan Belediyesi Dünya Barış Günü’nde Bin Adet Zeytin Fidanı Dağıttı

Mustafa Helvacıoğlu: “Bugün fidan, yarın nefes”

 

Keşan Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle, bin adet ücretsiz zeytin fidanını geleceğe miras bırakmak için hemşehrilerine dağıttı.

Dağıtım töreni, Alparslan Türkeş Meydanı’nda gerçekleştirildi ve dağıtıma Keşan Belediye Başkan yardımcıları; Ali Yılmaz ile Mahmut Yıldırır da eşlik etti.

Saat 14.00’te başlayan törende dağıtım sırasında vatandaşlara günün anlam ve önemini anlatan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, barışın ve sevginin tüm dünyaya yayılmasının herkesin ortak gayesi olduğunu belirterek, “ diyen Ulu Önderimiz Atatürk’ün düşüncelerini şiar edinmiş nesiller olarak bizler barışı çok önemsiyoruz. İnsanlığın barışa ve huzura olan hasreti her daim artarak var olacaktır. Herkesin eşit hak ve özgürlüklerle yaşayabildiği bir dünya hepimizin ortak temennisi. Ülkemizde ve tüm dünyada gözyaşının, savaşın olmadığı, sevginin, huzurun egemen olduğu, savaş ve terör olaylarının yaşanmadığı bir dünya yaratabilmek hepimizin mücadelesiyle gerçekleşecek.” dedi.

Helvacıoğlu, “Bugün barışın simgesi olan bin adet zeytin fidanımızı vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştiriyoruz. diyerek, Dünya Barış Günü’nde geleceğe miras bırakıyoruz. Keşan Barış Parkı’ndan daha huzurlu bir dünya için tüm insanlığa el ele gönül gönüle mesaj gönderiyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile; dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasını temenni ediyoruz.  Gelecek nesillere, kalıcı barışın tahsis edilmesi ve daha da güzel bir gelecek bırakabilmek ümidiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da Keşan Belediyesi’ne ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle dağıtılan anlamlı zeytin fidanı hediyesi için teşekkür etti.