Keşan Belediyesi eskiyen çöp konteynerlerini yenileriyle değiştiriyor

Keşan Belediyesi eskiyen çöp konteynerlerini yenileriyle değiştiriyor

Keşan Belediyesi eskiyen çöp konteynerlerini yenileriyle değiştiriyor

 

Daha temiz ve sağlıklı bir Keşan için çalışmalarını sürdüren Keşan Belediyesi, eskiyen çöp konteynerlerini yeni konteynerler ile değiştiriyor.

Yaklaşık 1000 konteyneri değiştirdiklerini dile getiren Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan, eskimiş ve kullanılamayacak durumda olan çöp konteynerlerin yerlerini tespit ederek, yenilediklerini kaydetti.

Vatandaşlarının daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerinin altını çizen Erdoğan, mahalle ve sokaklarda; temizliğin sağlanması, görüntü kirliliğinin önlenmesi amacı ile yeni çöp konteynerlerini yerleştirme çalışmalarına titizlikle devam ettiklerini dile getirdi.

Şehir yaşamının ve temizliğinin en temel unsurlarından biri haline gelen çöp konteynerlerinin sağlıklı bir şekilde hizmet vermesinin, gerek insan gerekse çevre sağlığının olmazsa olmaz kuralı olduğunu kaydeden Mücahit Erdoğan bu nedenle konteyner ve kovaların sürekli olarak takibini yaptıklarını söyledi.

İlçe genelinde zamanla eskiyen, yıpranan çöp konteynerlerinin tamir ve bakımlarını da yaptıklarını ve bu konteynerleri de ihtiyaç duyulan alanlarda kullanıma soktuklarını aktaran Erdoğan, vatandaşlardan çöp konteynerlerinin kapaklarını, çöplerini attıktan sonra kapatmaları uyarısında bulundu. Mücahit Erdoğan, bu davranışın kötü koku ve sinek oluşumu büyük ölçüde engellediğini, çevre temizliği ve sağlığı açısından da çok önemli olduğunu bildirdi.

Erdoğan, İlçedeki tüm konteynerlerin, periyodik olarak yıkanarak dezenfekte edildiğini aktardı.